العربیه:تعطیلات ایرانیان در ارمنستان؛پوشیدن لباس دلخواه، نوشیدنى غیرمجاز و کنسرت
تاريخ ارسال خبر : 3 آوریل 2011 | ساعت 14:06 | کد خبر: 4062 | sv50 | چاپ این مطلب

وب سایت شبکه العربیه نوشت: ایرانیان در ارمنستان پول خوبى خرج مى کنند تا به مراد دل خود برسند.

در این گزارش آمده: ایرانیان در ارمنستان لباس دلخواه مى پوشند، نوشیدنى مجاز و غیر مجاز مى نوشند، کنسرت هاى خوانندگان مورد علاقه خود را مى بینند، با آهنگهاى باب طبع خود به شیوه هاى مطلوب مى رقصند و با عزیزان مهاجر خویش دیده بوسى و درد دل و تبادل احساس مى کنند.

در این گزارش سخنگوی سفارت ایران در ایروان گفته است که مسافران ایرانى ایام نوروز به ارمنستان بیش از بیست هزار نفر برآورد می شوند. او گفته است: «معماری زیباى بناهای تاریخی و قیمتهای نسبتا مناسب عامل جذب ایرانیان به ارمنستان مى باشند.»

در این گزارش آمده آن گونه که خبرگزاری فرانسه به نقل از گزاشگر خود مى نویسد اغلب گردشگران نوروزى که به ارمنستان مى روند، زندگى خود را طى این مسافرت به گونه اى دیگر تجربه مى کنند. به عنوان مثال پسرهای ایرانی با پوشیدن شلوارهای جین و کت های چرم و دخترهای ایرانی با پوشیدن لباسهای غیر متعارف و شبیه کردن خود با الگوهای غربی به خواندن ترانه هایى می پردازند که در ایران ممنوع است.

طى یکى دو سال اخیر ارمنستان که کشوری مسیحی و نسبتاً آزاد است به جلب سرمایه هاى ایرانى از طریق توریسم و خرید املاک پرداخته است. ایرانیان اکنون بجز امارات، ترکیه، سوریه، و آذربایجان، جاى دیگرى را براى رهایى از محدودیت هاى درون کشورشان یافته اند. دولت ایران نیز ظاهراً با این یکى در حال حاضر مشکلات کمترى دارد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ