بارسلونا ،نخستین فینالیست لیگ قهرمانان اروپا
تاريخ ارسال خبر : 4 می 2011 | ساعت 12:34 | کد خبر: 4727 | sv45 | چاپ این مطلب

تیم فوتبال بارسلونا با حذف رئال مادرید به دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت.

چهارمین ال‌دربی کلاسیکو ۱۸روزه میان تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید اسپانیا از دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه‌شنبه شب در ورزشگاه نیوکمپ بارسلون با سوت دبلیکر بلژیکی آغاز شد که در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا شاگردان پپ گواردیولا در مجموع دو بازی رفت و برگشت با نتیجه ۳ بر یک جواز حضور در مرحله نهایی را کسب کنند و مردان مورینیو از رسیدن به فینال باز بمانند.

پدرو رودریگوئز در دقیقه ۵۴ برای بارسا گلزنی کرد و مارسلو در دقیقه ۶۴ زننده گل تساوی بخش رئال بود.

*شرح بازی:

در نیمه اول شاگردان خوزه مورینیو با ترکیبی متفاوت و هجومی وارد میدان شدند، اما در نهایت بازی کم برخوردی را تا اواخر این نیمه شاهد بودیم و دو تیم موقعیت‌های چندانی را بر روی دروازه یکدیگر ایجاد نکردند و بارش باران نیز تا حدودی در روند حرکتی بازیکنان دو تیم تاثیر گذاشته بود.

در ادامه و در اواخر این نیمه کاتالان‌ها موقعیت‌هایی را توسط مسی و ویا بوجود آوردند که عکس‌العمل کاسیاس مانع فروپاشی دروازه مردان مادریدی شد و در نهایت تلاش دو تیم ثمری نداشت و این نیمه بدون گل خاتمه یافت.

در نیمه دوم، باز هم رئالی‌ها که نیاز مبرمی برای کسب نتیجه و پیروزی در این میدان داشتند هجومی آغاز کردند که با حملات نصفه و نیمه این تیم بر روی دروازه بارسا همراه بود.

در یکی از موقعیت‌های خطرناک، روی فرار کریستیانو رونالدو توپ به هیگواین رسید که این مهاجم آرژانتینی دروازه بارسا را گشود؛ اما دبلیکر داور بلژیکی این گل را به دلیل خطا نپذیرفت.

در ادامه روی بازیسازی آندرس اینیستا، پاس عمقی این بازیکن به پدرو رودریگوئز رسید و این مهاجم در دقیقه ۵۴ دروازه رئال را گشود تا کار بیش از پیش برای مردان مورینیو سخت شود.

پس از این گل رئال دست به تعویض زد و مسعود اوزیل جایگزین کاکا شد و پس از لحظاتی، روی فرار زیبای آنخل دی‌ماریا ضربه این بازیکن به تیرک عمودی دروازه ویکتور والدس دروازبان بارسا اصابت کرد و در برگشت مارسلو در دقیقه ۶۴ دروازه شاگردان گواردیولا را گشود تا کار به تساوی کشیده شود و مردان مادریدی تا حدودی برای ادامه کار امیدوار شوند.

در ادامه شاگردان مورینیو برای دستیابی به دروازه بارسا ناکام ماندند تا این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان برسد و مردان کاتالان راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا شوند.

این دیدار باز هم چاشنی خشونت را از سوی رئالی‌ها به‌همراه داشت که داور مسابقه این بار ترجیح داد که بازیکنی را از این تیم اخراج نکند تا مردان مادریدی یازده نفره به کار خود مقابل بارسا پایان دهند و ده نفره نشوند.

در نهایت جنگ چهارگانه ستارگان با ۲ تساوی، یک برد برای رئال و یک پیروزی برای بارسا به پایان رسید.

چهارشنبه شب منچستر یونایتد انگلیس و شالکه آلمان دیگر فینالیست لیگ قهرمانان اروپا را مشخص خواهند کرد.

فینال این رقابت روز شنبه ۲۸ می (۷ خرداد) در ومبلی لندن برگزار می‌شود.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ