سرپرست وزارت نفت خبر داد: تشکیل کمیته جهاد اقتصادی در وزارت نفت
تاريخ ارسال خبر : 19 ژوئن 2011 | ساعت 8:09 | کد خبر: 5377 | sv189 | چاپ این مطلب

حمد علی‌آبادی در بازدید از میدان گازی پارس جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پارس جنوبی از مهم‌ترین مناطق نفت و گاز کشور است و امسال در راستای توسعه این میدان عظیم گازی برنامه‌های ارزشمندی توسط وزارت نفت تدارک دیده شده است.
وی افزود: از همه امکانات و توانمندی‌های موجود برای افزایش بهره‌وری در این منطقه استفاده می‌کنیم و به فضل خدا با تلاش همه‌جانبه به موفقیت برسیم.
سرپرست وزارت نفت با اشاره به عقب‌ماندگی ایران در برداشت از پارس جنوبی خاطرنشان کرد: به منظور جبران عقب‌ماندگی از شریک قطری برنامه‌های ارزشمندی داریم و تمام مسئولان اعم از دولت و مجلس و متخصصان صنعت نفت در این عرصه مصمم هستند.
علی‌آبادی با اشاره به بازدید از پروژه‌های پارس جنوبی خاطرنشان کرد: این بازدید به صورت کلی بود و تمام تلاش‌ها بر این است که اجرای پروژه‌ها در قالب برنامه زمان‌بندی شده انجام شود و انتظار داریم در موعد مقرر فازهای در دست اجرا تحویل شوند.
وی ادامه داد: فعالیت و عملکرد فازهای پارس جنوبی به صورت دقیق و مهندسی بر اساس مدارک مستند و گزارش پیمانکاران و ناظران مورد بررسی قرار می‌گیرد و امیدوار هستیم بدون مشکل بتوانیم در راستای توسعه پارس جنوبی گام برداریم.
سرپرست وزارت نفت عنوان کرد: پارس جنوبی به عنوان قطب اقتصادی کشور است و باید از همه امکانات چه بخش خصوصی و وزارت نفت برای پیشرفت آن استفاده کرد و وزارت نفت برنامه وسیعی را در این زمینه دنبال کرده و مجموعه وزارت نفت در شرایط کنونی این مسیر را با قدرت ادامه می‌دهد.
علی‌آبادی بیان داشت: تمام پیمانکارانی که در این میدان فعال هستند در واقع از عوامل اجرایی هستند و آنان را همکاران خود می‌دانیم و با افرادی که در زمینه نفت و گاز سرمایه‌گذاری کنند، ارتباط ویژه‌ای برقرار می‌کنیم.
وی در ادامه در ارتباط با تصمیمات اخیر اجلاس اخیر اوپک نیز گفت: فکر می‌کنم نتیجه این اجلاس خوب بود و اکثر کشورها در کنار ایران قرار گرفتند و براساس استدلال‌های ارائه شده در جلسه، متقاعد شدند.
این مسئول افزود: تنها کشورهای عربستان، امارات و کویت آن هم به صورت پنجاه پنجاه مخالفت‌هایی را داشتند که در راس آنها کشور عربستان بود که به صورت جدی در زمینه افزایش تولید موضع‌گیری کرد که با برخورد قاطع سایر کشورها مواجه شد.
سرپرست وزارت نفت در ادامه از تشکیل کمیته جهاد اقتصادی در وزارت نفت خبر داد و ابراز داشت: بخشی از این کمیته در منطقه اقتصادی پارس جنوبی تشکیل می‌شود.
علی‌آبادی در پایان اذعان داشت: در سال جهاد اقتصادی با تمام توان و ظرفیت برای موفقیت در صنعت نفت تلاش می‌کنیم و پارس جنوبی به عنوان یک منطقه مهم مورد توجه جدی قرار می‌گیرد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ