اخراج‌دانشجویان ولایی بوشهری بدست مدیر اصلا‌ح‌طلب!
تاريخ ارسال خبر : 11 جولای 2011 | ساعت 8:41 | کد خبر: 5552 | sv103 | چاپ این مطلب

در پی شکایت یک مدیر اصلاح طلب یکی از دانشگاه های کشور در سالروز ۱۸تیر، تعدادی از دانشجویان این دانشگاه به یک ترم اخراج موقت محکوم شدند.

به گزارش “عسلویه نیوز” به نقل از «خبرنامه دانشجویان ایران»، مطابق حکم بدوی کمیته انضباطی دانشگاه خلیج فارس علیه دانشجویان متحصن، این افراد به یک ترم اخراج از دانشگاه با احتساب سنوات محکوم و این حکم مانع از ادامه تحصیل دو تن از دانشجویان در مقطع ارشد شده است.

صدور حکم تعلیق برای ۱۲ دانشجو در سالروز ۱۸ تیر در پی شکایت مدیر اصلاح طلب حراست این دانشگاه باعث شده است تا ۱۲ تن از دانشجویان ولایی دانشگاه بوشهر به یک ترم اخراج موقت(تعلیق) از تحصیل محکوم شوند.

ماجرا از آنجا شروع شد که در مقابل مماشات دانشگاه خلیج فارس در برابر فتنه گران از صبح دوشنبه ۳۰خرداد بیش از ۱۲ تن از فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به کمیته انضباطی احضار گشته و جمعی از ایشان تفهیم اتهام شدند.

اتهامات وارده بر تمامی این افراد یکسان بوده و پیرامون حرکت دانشجویان دانشگاه در سازمان مرکزی در اعتراض به عدم پاسخگویی ریاست دانشگاه و مجموعه تحت امر وی در طول ۵ سال دوران حضور وی در دانشگاه است.

این برخورد شدید و سریع حراست دنشگاه با دانشجویان در حالی صورت می گیرد که حراست دانشگاه خلیج فارس به لحاظ برخورد مسامحه جویانه و مماشات با عناصر منحرف و معلوم الحال دانشگاه زبانزد خاص و عام است.

چه اینکه در تحصن سال ۸۸ این دانشگاه در آستانه انتخابات و حضور یکی از سران فتنه به این دانشگاه هیچ یک از دانشجویان متحصن که اغلب از عناصر ضد انقلاب بوده اند، به کمیته انضباطی احضار نشدند و یا تاکنون هیچ گونه برخوردی با دانشجوی سابقه داری که ماه گذشته دبیر جامعه اسلامی دانشجویان خلیج فارس را به دلیل تذکر لسانی مورد ضرب و شتم شدید قرار داد، نشده است و فرد مذکور هرگز به کمیته انضباطی احضار نشد.

در این باره پایگاه اطلاع رسانی جامعه اسلامی دانشجویان بوشهرنوشت: این نخستین برخورد یک بام و دو هوای مسئول حراست دانشگاه با دانشجویان مذهبی دانشگاه نبوده و پیش از این نیز بارها موارد فراوانی که به تدریج انتشار خواهد یافت.

برخورد سرسختانه با دانشجویان متحصن دانشگاه در حالی صورت گرفت که هیچ اقدامی در برابر عناصر وابسته به گروهک سبز که منویات خود را در نشریه انجمن اسلامی منعکس می کنند، ندارد.

اخیرا این گروهک در نشریه توقیفی خود تحت مطلبی با عنوان از مرگ بر بازرگان تا مرگ بر هاشمی از مواضع کروبی، موسوی، موسوی خوئینی ها، یوسفی اشکوری، منتظری حمایت کرده بود و پیش از این نیز در مطلبی جالب توجه باعنوان سرمایه ای در حبس نوشته بودند: امام تا پایان عمر به ابراهیم یزدی اعتماد کامل داشت!

سکوت حراست و مسئولین دانشگاه با این افراد در حالی است که این گروه با برگزاری هفتگی جلساتی با عنوان کافه کتاب که در آن کتابهای سروش، کدیور معرفی و ترویج می شود، سعی در یارگیری در دانشگاه دارد.

گفتنی است یکی از دلایل تجمع دانشجویان دانشگاه خلیج فارس اعتراض به مواردی همچون احکام انضباطی و حرکات یک بام و دو هوای حراست دانشگاه و برخورد غیر قاطعانه با عناصر اصلاح طلب و ضد انقلاب و از سوی دیگر پرونده سازی برای دانشجویان انقلابی بوده است.

گفته می شود مسئول حراست دانشگاه که در ایام انتخابات به شدت برای میرحسین موسوی فعال بوده است نقش عمده ای در کشاندن دانشجویان مذهبی به کمیته انضباطی و مماشات در برابر افراد مسئله دار دانشگاه است.

همچنین دانشجویان این دانشگاه طی بیانیه ای اعلام کردند: سناریوی میران اصلاح طلب دانشگاه را برای ایجاد اغتشاش در آستانه ۱۸ تیر و حذف دانشجویان ارزشی در آستانه انتخابات مجلس را با شکست مواجه میکنیم.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص

در ادامه ی سناریوی منکوب و منزوی نمودن جریان حزب الله در دانشگاه خلیج فارس و نیز در پی احضار ۱۲ نفر از فعالین جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی ، ساعت ۱۳ روز یکشنبه ۱۸/۴/۹۰ حکم یک ترم تعلیق(اخراج) با احتساب سنوات از سوی کمیته ی انضباطی دانشگاه برای تمامی این افراد صادر شد و همگان را در تعجب فرو برد.

بدینوسیله ما دانشجویان، افشای سناریوی مسئولین اصلاح طلب را در افکار عمومی امت حزب الله وظیفه ی خود میدانیم.

حال که گرد و غبار فتنه ی ۸۸ به لطف هدایت پیر طریق و تبعیت امت بصیر از چهره ی شهر و دیارمان زدوده گشته است، سناریوی ایجاد اغتشاش و ملتهب نمودن فضای جامعه و دانشگاه با هر نام و بهانه ای و در روزی همچون ۱۸ تیر،به عنوان تاکتیک مقطعی فتنه گران داخلی و خارجی دنبال می شود .

صدور حکم اخراج برای دانشجویان ولائی در روز ۱۸ تیر نیز همین سناریو را به ذهن متبادر می سازد.

تحت فشار قرار دادن دانشجویان حزب الله ی در چنین روزی نه تنها یک سوء تدبیر انکار ناپذیر است که شائبه ی به اغتشاش کشاندن دانشگاه از طریق تحریک دانشجویان ولائی و مصادره ی آن به نام موج مرده ی فتنه را تداعی می کند.

صدور این احکام در ادامه ی تلاش وافر برخی مسئولین اصلاح طلب دانشگاه (در آستانه ی انتخابات مجلس)برای حذف جریان اصولگرا و قلع و قمع این دانشجویان طراحی شده است.

ما دانشجویان وظیفه ی خود میدانیم که در راستای خنثی سازی این سناریوی از پیش طراحی شده، با حفظ آرامش مطالبات خود را تا رسیدن به حق خویش دنبال کنیم و در این راه مسئولین دولت محترم و خدمتگذاران نظام را مرجع منصفی برای شنیدن درد دلها و حقوق پایمال شده مان بدانیم.

والسلام علی من اتبع الهدی

اسامی و سوابق دانشجویان بدین شرح است:
۱-عباس حاجی حسینی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانش آموخته طرح ولایت نویسنده در نشرات دانشجویی و خادم الشهدا
۲-احمد کرمی نژاد مدیرمسئول نشریه دانشجویی سرخط و همچنین واحد کانون بصیرت بسیج دانشجویی
۳-عباس عالی زاده مسئول سابق کانون مطالبات بسیج دانشجویی و همچنین عضو کمیسیون تشکیلات دفترمرکزی جامعه اسلامی
۴-مهدی طاهری عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان خلیج فارس و فعال سیاسی فرهنگی
۵-حمید سراجی دبیر سابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس و فعال سیاسی
۶-مجتبی محمدیان دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس و فعال فرهنگی
۷-محسن عبدالهی مسئول سابق بازرسی بسیج دانشجویی و فعال سیاسی فرهنگی
۸- مجید زارعی مسئول اسبق هیات محبین اهل بیت (ع) و نویسنده نشریات دانشجویی
۹-علیرضا طاهریان مسئول سابق هیات محبین اهل بیت (ع)
۱۰- محمد حسین عظیمی از اعضای بسیج دانشجویی و فعال سیاسی فرهنگی
۱۱- میثم جوکار سردبیر سابق نشریه دانشجویی سرخط
۱۲- مهدی مقدسی سردبیر نشریه دانشجویی سرخط


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ