ساعت کاری ادارات و بانک‌ها در ماه مبارک رمضان تعیین شد
تاريخ ارسال خبر : 1 آگوست 2011 | ساعت 7:58 | کد خبر: 5931 | sv56 | چاپ این مطلب

“عسلویه نیوز” با تصمیم هیئت دولت، ساعت کاری ادارات و بانک ها در ماه مبارک رمضان تعیین شد و در تهران ساعت شروع فعالیت اداری ساعت نه (۹) صبح و ساعت پایان کار چهارده و سی دقیقه (۱۴:۳۰) خواهد بود.

به گزارش “عسلویه نیوز” با تصمیم هیئت دولت ساعت کاری ادارات و بانک های کشور در ماه مبارک رمضان تعیین شد. در کلیه استان ها به استثنای تهران، فعالیت اداری صبح‌ها با یک ساعت تاخیر شروع و در بعدازظهر نیز یک ساعت و نیم زودتر خاتمه می یابد.

بر پایه این گزارش، در تهران نیز ساعت شروع فعالیت اداری ساعت نه (۹) صبح و ساعت پایان کار چهارده و سی دقیقه (۱۴:۳۰) تعیین می‌شود.

این تصمیم در راستای بند (۳) اصل (۴۳) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور ایجاد زمینه لازم برای استفاده مطلوب کارکنان دولت از فضایل و معنویات ماه مبارک رمضان و به وجود آمدن فرصت مناسب برای خودسازی و بهره‌مندی از برکات عدیده این ماه شریف و نورانی تعیین شده است.

بر این اساس، هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل یا بعد از پایان ساعت کار انجام می شود. همچنین ساعات کار ادارات و بانک ها در روزهای نوزدهم (۱۹) و بیست و سوم (۲۳) با یک ساعت تاخیر نسبت به سایر روزهای ماه مبارک رمضان شروع خواهد شد.

طبق این تصمیم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف شد ساعت فعالیت بانک ها را به نحوی تنظیم نماید که آغاز آن حداقل سی دقیقه قبل از شروع به کار ادارات و سازمان ها باشد. هرگونه فعالیت فوق برنامه قبل و از آغاز ساعت کار یا بعد از پایان ساعت کار انجام می شود.

شایان ذکر است، همچنین بر اساس تصمیم هیئت وزیران برنامه ریزی ایاب و ذهاب کارکنان باید به نحوی تنظیم شود که راس ساعت مقرر در محل کار حضور داشته و در پایان، راس ساعت معین محل کار خود را ترک نمایند.

کسری کار ناشی از اجرای این تصویب نامه در ماه مبارک رمضان با رعایت سقف مقرر در قانون (۴۴ ساعت در هفته) از طریق انجام دورکاری جبران خواهد شد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ