افزایش صادرات کالا از طریق گمرک منطقه وی‍ژه اقتصادی انرژی پارس
تاريخ ارسال خبر : 24 آگوست 2010 | ساعت 9:39 | کد خبر: 944 | sv95 | چاپ این مطلب

به گزارش عسلویه نیوز به نقل از روابط عمومی گمرک منطقه ویژه،
۱۹هزار و ۶۰۷ تن کالا به ارزش ۱۱۸ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۷۵۹ دلار طی تیر ماه امسال از طریق گمرک منطقه وی‍ژه اقتصادی انرژی پارس وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۴۴ درصد افزایش داشته است .
احمد پورحیدر ، مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، با اعلام این مطلب گفت : در این مدت ۲۲۲ تن کالا به ارزش بیش از ۳۰۱۴۱۲۹ دلار از این گمرک ورود موقت شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن و ارزش افزایش چشمگیری داشته است .
وی با اشاره به یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۸۹۳ تن کالای غیر نفتی شامل محصولات تولیدی منطقه به ارزش افزون بر۷۵۵ میلیون ۴۸۶ هزار و ۳۸۸ دلار به خارج از کشور صادر گفت : این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۱۲۹ درصد و از حیث ارزش ۱۸۱درصد رشد نشان می دهد .
همچنین صادرات ۵۸۶ هزار و ۶۳۵ تن میعانات گازی به ارزش ۳۶۸میلیون و ۵۲۲ هزار و ۳۸۲ دلار از گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به خارج از کشور صادر شد .
مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار کرد : در مجموع در مدت یاد شده بیش از دو میلیون و ۳۶ هزار و ۵۲۸ تن کالا شامل پلی اتیلن سبک و سنگین ، میعانات گازی ، گازهای پروپان ، بوتان ، بنزن و پارازایلین به ارزش بیش از یک میلیارد و ۱۲۴ میلیون و ۸ هزار و ۷۷۰ دلار از این گمرک به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۵۵ درصد و از حیث ارزش ۷۱ درصد افزایش داشت که سهم میعانات گازی از کل کالاهای صادراتی از نظر وزن ۲۹درصد و از حیث ارزش ۳۳ درصد بود .


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ