برگزاری جشنواره شعر دفاع مقدس در پارس جنوبی
تاريخ ارسال خبر : 26 سپتامبر 2011 | ساعت 12:54 | کد خبر: 6650 | sv34 | چاپ این مطلب

به گزارش “عسلویه نیوز” مجتبی دزفولی‌نسب بعد از ظهر امروز در نشست هماهنگی جشنواره شعر دفاع مقدس در پارس جنوبی اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گسترش روحیه دوران دفاع مقدس از مهم‌ترین وظایف مسئولان و مدیران است و هیچ کس نباید در این عرصه کوتاهی کند.
وی افزود: سازمان منطقه ویژه طی دو سال اخیر با تلاش مدیر عامل ولایی و پرتلاش و با همکاری سایر مسئولان در گسترش روحیه بسیجی در منطقه تلاش گسترده‌ای داشته و نتایج ارزنده‌ای نیز به دست آورده‌ایم.
رئیس روابط عمومی پارس جنوبی از برگزاری جشنواره شعر دفاع مقدس در پارس جنوبی خبر داد و خاطرنشان کرد: جشنواره شعر دفاع مقدس تحت عنوان “پلاک عاشقی” با حضور گسترده شاعران استان بوشهر و کارکنان شاغل در شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس، همزمان با بیستم مهرماه، سالروز بزرگداشت حافظ در مرکز همایش‌های خلیج فارس منطقه ویژه پارس، برگزار می‌شود.
دزفولی‌نسب تصریح کرد: جشنواره شعر پلاک عاشقی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با هدف تجلیل از شاعران برگزیده استانی در حوزه شعر پایداری و دفاع مقدس در مرکز همایش‌های خلیج فارس برگزار می‌شود.
وی با اشاره به موضوعات برگزاری این جشنواره ادامه داد: دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دفاع مقدس و ترویج فرهنگ خودباوری، دفاع مقدس و شکوفایی اقتصادی از موضوعات برگزاری این جشنواره است که شاعران استانی و شاغل در پارس جنوبی می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره مستقر در روابط عمومی منطقه ویژه پارس ارسال کنند.
دزفولی‌نسب یادآور شد: در بخش ویژه این جشنواره نیز موضوع جهاد اقتصادی و پارس جنوبی مدنظر است که شاعران استانی و شاغل در پارس جنوبی در این حوزه نیز می‌توانند شرکت کنند.
دبیر جشنواره پلاک عاشقی با اشاره به استقبال چشمگیر شاعران از این جشنواره افزود: تاکنون آثار فراوانی به دبیرخانه جشنواره شعرپلاک عاشقی رسیده است که در این راستا و با توجه به این استقبال و همچنین تقاضاهای متعدد از سوی دیگر شاعران عزیز استان بوشهر، مهلت ارسال آثار تا پایان وقت اداری روز پنجم مهرماه امسال تمدید شده است.
دزفولی‌نسب با اشاره به مراسم اختتامیه این جشنواره و معرفی برگزیدگان نیز گفت: در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور شاعران سرشناس و مطرح کشور در حوزه شعر دفاع مقدس در روز بیستم مهرماه برگزار خواهد شد؛ علاوه بر اهدا لوح حضور به تمامی شرکت‌کنندگان، به برگزیدگان این جشنواره نیز جوایز نفیسی تقدیم می‌شود.
وی تصریح کرد: تمام آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره در مجموعه شعری با نام “پلاک عاشقی” به چاپ خواهد رسید.
دزفولی‌نسب اذعان داشت: امروز برای مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن باید از راه‌های فرهنگی و هنری اقدام کنیم و منطقه ویژه پارس جنوبی آمادگی بسیار زیادی برای این امر مهم دارد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ