پخش یک آهنگ لوس آنجلسی از سیما!
تاريخ ارسال خبر : 27 سپتامبر 2012 | ساعت 19:20 | کد خبر: 19799 | sv49 | چاپ این مطلب

به گزارش مشرق به نقل از شبکه ایران، در یک مورد تازه به تازگی موسیقی بدون کلام قطعه ای لوس آنجلسی با عنوان «رویای ما»که دارای درونمایه ای سیاسی است از شبکه دوم سیما پخش شده است.

هرچند سالهاست که موسیقی بدون کلام بسیاری از قطعات لوس آنجلسی از شبکه های رادیویی و تلویزیونی روی آنتن می رود اما کمتر پیش آمده موسیقی قطعه ای که دارای بار محتوایی سیاسی باشد از یکی از شبکه های رادیو یا تلویزیون پخش شود. اما در یک مورد تازه به تازگی موسیقی بدون کلام قطعه ای با عنوان «رویای ما»که دارای درونمایه ای سیاسی است از شبکه دوم سیما پخش شده است.

این قطعه که به صورت دوصدایی توسط یکی از خوانندگان قدیمی لوس آنجلس نشین به نام الف.ح و جوانکی به نام ش.ع خوانده شده از جمله ساخته های همین آهنگساز جوانی است که تا چند سال پیش در کشور به فعالیت می پرداخت اما پاره ای مشکلات سبب ساز آن شد که ایران را ترک کرده و ابتدا به کانادا و بعد از آن هم به لوس آنجلس برود.

بروز چنین رویه ای در رسانه ملی حکایت از آن دارد که متاسفانه مسئولین آرشیوهای موسیقی این نهاد آشنایی کافی با قطعات و آهنگسازان آن نداشته و به صرف اینکه قطعه ای نظر آنها را جلب می کند نسخه ای از آن را در آرشیو نگه میدارند.
 پیش از این نیز بارها دیده شده بود که آهنگهای بدون کلام ویولونیست مشهور لوس آنجلسی یعنی ب.م از رادیو و تلویزیون پخش شده بود ضمن اینکه قطعات آهنگسازانی مانند فرهاد بشارتی نوازنده قانون و آرمیک دشتچی و اردشیر فرح که هر دو جزو گیتاریستهای ساکن در ایالات متحده هستند روی آنتن رفته بود. با این حال همان طور که در ابتدا گفتیم هیچ گاه ندیده بودیم قطعه ای که دارای درونمایه سیاسی است حتی بدون کلام روی آنتن برود.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ