حمایت ۲۲۰ نماینده مجلس ایران از قیام وال‌استریت
تاريخ ارسال خبر : 18 اکتبر 2011 | ساعت 14:30 | کد خبر: 6955 | sv31 | چاپ این مطلب

بیانیه ۲۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در حمایت از جنبش عظیم مردمی در غرب علیه نظام سرمایه داری (قیام وال‌استریت) در صحن علنی مجلس قرائت شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۲۲۰ امضا در حمایت از جنبش‌های ضدسرمایه‌داری غربی از سوی هیئت رئیسه مجلس قرائت شد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
جنبش عظیم مردمی در غرب که با نام وال‌استریت و در مرکز آمریکا به عنوان نماد قدرت غرب شکل گرفته و تبدیل به یک حرکت عظیم مردمی بر علیه نظام بیدادگر سرمایه‌داری شده است، نشان از آغاز افول قدرت سرمایه‌داری غرب و فروپاشی نظام فاسد و غارتگر در جهان امروز دارد.

آن روزی که امام (ره) در نامه تاریخی خود به گورباچف صدر هیئت رئیسه حزب کمونیست جماهیر شوروی فروپاشی نظام کمونیست را پیش‌بینی و وی را به دامان اسلام دعوت کردند، فرمودند: شما اگر بخواهید در این مقطع تنها گره‌های کور اقتصادی سوسیالیسم و کمونیسم را با پناه بردن به قانون سرمایه‌داری غرب حل کنید، نه تنها دردی از جامعه خویش را دوا نکرده‌اید بلکه دیگران باید بیایند و اشتباهات شما را جبران کنند، چراکه امروز اگر مارکسیسم در روش‌های اقتصادی و اجتماعی به بن‌بست رسیده است، دنیای غرب هم در این مسائل البته به شکل دیگر و نیز در مسائل دیگر گرفتار حادثه است.

این حوادث را امام راحل در ۲۳ سال پیش و مقام معظم رهبری در زمانی که غرب در آرامش زندگی می‌کرد، پیش‌بینی کردند و فرمودند که این حرکت بیداری تا قلب اروپا خواهد رفت و امروز جهان در آستانه یک تحول عظیم ساختاری قرار گرفته که اهمیت آن از فروپاشی نظام سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی کمتر نیست.

همزمانی این تحولات با بیداری اسلامی نشان می‌دهد که جامعه جهانی در بیزاری کامل از ظلم‌ها و بیدادها و جنگ‌ها به دنبال تغییر اساسی در نظام ظالمانه سرمایه‌داری است.

اینک جهان در آستانه خشم بزرگ علیه سرمایه‌داری جنایتکار می‌رود تا به افشای این ستمکاران بپردازد.
اینک توده‌های کارگران، دانشجویان، دانش‌آموزان، بازنشستگان در همه جهان علیه جمعیت یک درصدی سرمایه‌داری که حاکمیت و پول و ثروت را به انحصار خود گرفته‌اند، به پا خواسته‌اند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر خود لازم می‌دانیم به عنوان گوشه‌ای از این خشم همنوایی خود را با جنبش بزرگ ضد سرمایه‌داری اعلام کرده و حمایت خود را از جنبش ضد وال‌استریت در آمریکا و دنباله آن در سراسر جهان اعلام کنیم و از دولت‌های سرمایه‌داری حفظ جان دستگیرشدگان را در سراسر جهان مطالبه کنیم.

لازم است سردمداران این دولت‌ها که گاه برای آزار گربه‌ای اشک می‌ریزند به پلیس و نیروهای نظامی‌شان دستور دهند که با مردم به جان آمده محترمانه برخورد کنند و به حقوق انسانی معترضان احترام بگذارند و آزادی‌های تضمین شده در قوانین خودشان و اعلامیه جهانی حقوق بشر را محترم بشمارند.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی این دولت‌ها را مسئول جان و مال مردم به جان آمده از استکبار و استبداد سرمایه‌داری دانسته و اعلام می‌داریم که در مقابل موجب بازداشت‌های بی‌رویه و آزار و اذیت معترضان ساکت نخواهیم نشست.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ