جام قهرمانان آسیا به السد رسید
تاريخ ارسال خبر : 5 نوامبر 2011 | ساعت 18:27 | کد خبر: 7281 | sv90 | چاپ این مطلب

فینال لیگ قهرمانان آسیا امروز در ورزشگاه جام جهانی جنجو کره‌جنوبی با قضاوت روشن ایرماتوف ازبکستانی میان تیم‌های چونبوک موتورز کره و السد قطر برگزار شد.
نماینده کره موفق شده بود در مرحله نیمه نهایی الاتحاد نماینده قدرتمند عربستان را حذف کند و السد قطر مقابل سوان سامسونگ بلووینگز به برتری رسیده بود.

در این جدال چونبوک موتورز ابتدا توسط انینهو مهاجم برزیلی خود از روی یک ضربه ایستگاهی در دقیقه ۱۷ از حریف قطری پیش افتاد؛ اما در ادامه کیتا در دقیقه ۲۹ بازی را به تساوی کشاند.
تلاش دو تیم در نیمه اول ثمری نداشت و درنهایت دو تیم با تساوی یک بر یک در نیمه اول راهی رختکن شدند.
در نیمه دوم السد با گلزنی مجدد کیتا در دقیقه ۶۱ از حریف قدرتمند کره‌ای خود پیش افتاد و این نتیجه تا دقیقه ۹۱ حکم‌فرما بود؛ اما حملات دامنه‌دار چونبوک سرانجام ثمر داد و هیون لی گل تساوی را از روی کرنر ارسالی و اشتباه دروازبان السد به ثمر رساند تا دو تیم در ۹۰ دقیقه به تساوی ۲ بر ۲ برسند و کار به وقت اضافی کشیده شود.
در وقت‌های اضافی نیز حملات چونبوک ادامه داشت و کره‌ای‌ها حتی برای چندمین بار تیرک دروازه نماینده قطر را به لرزه درآوردند؛ اما درنهایت این ماراتن فوتبال به ضربات پنالتی کشیده شد و السد با نتیجه ۴ بر ۲ در ضربات پنالتی و در مجموع ۶ بر ۴ قهرمان آسیا شد.

السد قطر در شرایطی برای اولین بار در قاره کهن قهرمان شد که این تیم در دیدار مقابل سپاهان در مرحله یک‌‌چهارم نهایی در هر دو دیدار رفت و برگشت مغلوب سپاهان شده بود و به خاطر اشتباه نماینده ایران از بازیکن دو اخطاره به مرحله بعد صعود کرد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ