ایران صدوهشتادویکمین کشور دنیا در سرعت اینترنت ؛ بورکینافاسو و اوگاندا هم از ما جلوترند! (+جدول کامل کشورها)
تاريخ ارسال خبر : 22 فوریه 2011 | ساعت 12:20 | کد خبر: 3303 | sv75 | چاپ این مطلب

اگر پرسیده شود که وجه اشتراک سرزمین کهن، نامدار و بزرگ ایران با کشور ذره بینی وانوآتو چیست؟ می توان به این پرسش عجیب این گونه پاسخ داد که این دو کشور، در قعر جدول سرعت اینترنت همسایه اند!

ایران به لحاظ سرعت اینترنت در رده صدو هشتاد ویکم جهان قرار دارد.

به گزارش عصر ایران در حالی که سرعت اینترنت در دهه حاضر به عنوان یکی از شاخصه هایی ارزیابی میزان توسعه یافتگی کشورهای جهان قرار گرفته است ، ایران در لیست سرعت اینترنت در میان ۱۸۵ کشور جهان در رده ۱۸۱ قرار دارد!

از میان کشورهای منطقه تنها لبنان است که وضعیتی بدتر از ایران دارد و در رده ۱۸۵ قرار دارد و وضعیت کشورهایی چون افغانستان ،اوگاندا و  حتی بورکینافاسو در این لیست در جایگاهی بالاتر از ایران قرار دارد.

چهار کشوری که وضع بدتری در این فهرست نسبت به ایران دارند ، عبارتند از  “مجمع الجزایر وانوآتو ، کامرون ، بولیوی و لبنان”  ؛ وانواتو کشوری ذره بینی و متشکل از چند جزیره کوچک در جنوب اقیانوس آرام است.
از این رو ، اگر پرسیده شود که وجه اشتراک سرزمین کهن ، نامدار و بزرگ ایران با وانوآتو چیست ؟ می توان به این پرسش عجیب این گونه پاسخ داد که این دو کشور ، در قعر جدول سرعت اینترنت با همدیگر همسایه هستند!

طبق آمار وب سایت ” speedtest.com ” وضعیت کشورهای منطقه در مقام مقایسه با ایران به لحاظ “سرعت دانلود” در اینترنت به شرح زیر است:(رتبه بندی از آخر)

۱۸۵- لبنان : ۴۷ کیلو بایت بر ثانیه
۱۸۱- ایران : ۶۳
۱۷۸- عراق : ۷۷
۱۷۶- یمن :   ۸۰
۱۷۴- بورکینافاسو : ۸۴
۱۵۸- افغانستان : ۱۲۰
۱۵۶- مصر :  ۱۲۲
۱۴۹- سوریه : ۱۳۸
۱۴۷- فلسطین : ۱۴۹
۱۴۳- هند :   ۱۵۲
۱۳۷ – تاجیکستان : ۱۶۲
۱۳۲- پاکستان : ۱۷۰
۱۲۷ – لیبی : ۱۸۱
۱۲۶- اردن : ۱۸۲
۱۲۲- بحرین : ۲۰۲
۱۱۷- تونس : ۲۱۰
۱۰۸- ارمنستان : ۲۳۴
۸۹ – کویت : ۳۲۱
۷۹ – قطر : ۳۷۱
۷۷- عمان : ۴۲۷
۶۶- عربستان : ۵۴۵
۵۸- ترکیه : ۶۲۶
۲۹- امارات : ۱۱۸۱

همچنین از نظر سرعت ” آپلود ” ایران با سرعت ۲۰ کیلو بایت بر ثانیه از میان ۱۸۵ کشور جهان در رده ۱۷۷ قرار دارد.

در این لیست کره جنوبی با سرعت دانلود ۳۸۵۴ کیلوبایت بر ثانیه در رده اول جهان قرار دارد . پس از کره جنوبی به ترتیب ده نفر اول لیست کشورهای لیتوانی ، لتونی ، رومانی ، جزایر آلاند (در دریای بالتیک ) ، هلند ، مولداوی ، سوئد ، ژاپن و پرتغال قرار دارند .

ایالات متحده آمریکا در این لیست با سرعت دانلود ۱۰۲۹ کیلو بایت بر ثانیه در جایگاه سی و پنجم جهان قرار دارد.لیست کامل کشورها به ترتیب سرعت دانلود اینترنت به شرح زیر است :


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ