نشست نهضت روشنگری فرهنگیان بسیجی برازجان برگزار شد
تاريخ ارسال خبر : 6 می 2012 | ساعت 18:00 | کد خبر: 12256 | sv82 | چاپ این مطلب

عسلویه نیوز: نشست نهضت روشنگری فرهنگیان بسیجی برازجان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: نشست نهضت روشنگری فرهنگیان بسیجی برازجان برگزار شد

به گزارش عسلویه نیوز نماینده منتخب مردم دشتستان در مجلس بعد از ظهر امروز در نشست نهضت روشنگری فرهنگیان بسیجی دشتستان اظهار داشت: جایگاه والای تعلیم و تربیت در دین مبین اسلام بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی‌نژاد افزود: در وصف این مقام معظم همین بس که قرآن کریم، قلم را به عنوان نماد تعلیم و تربیت مورد قسم قرار داده و حضرت محمد (ص) نیز در این باره فرموده‌اند” فراگیری علم بر همه زنان و مردان واجب است” و همچنین مولی‌الموحدین علی(ع) می‌فرماید: ” هر کس کلمه‌ای به من بیاموزد مرا بنده خویش ساخته است.” 

وی اضافه کرد: تعلیم و تربیت از صفات پسندیده الهی است و حضرت باریتعالی این موهبت بزرگ را به پیامبران و اولیاء پاک خویش ارزانی کرده است تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند.

این نماینده مجلس نهم یادآور شد: به بیان مقام معظم رهبری، معلم کسی است که انسان را آن چنان پرداخت می‌کند که گوهر وجود و نورانیت او، تلألؤ کند و خود را نشان دهد و این نشان می‌دهد که این شغل چقدر عظیم و با ارزش است.

وی گفت: معلمی شغل و حرفه نیست بلکه ذوق و هنر و توانمندی در حک کردن ایمان بر لوح جان و ضمیر‌های پاک است؛ ارمغان جاودانه‌ای که انقلاب شکوهمند اسلامی برای ملت مسلمان ایران آورده، همان پاسداشت مقام شامخ معلم به برکت شهادت پرچمدار علم و بصیرت، علامه مرتضی مطهری است.

موسوی‌نژاد در ادامه به دیدگاه‌های عقیدتی و فکری فیلسوف عالیقدر شهید مطهری پرداخت و نقش این عالم بزرگوار را در انقلاب اسلامی تشریح کرد.

وی اذعان داشت: استاد مطهری خاکریزی محکم و مستحکم بر علیه اندیشه‌های غلط و گمراه‌کننده ایجاد کرده بود و نقش استاد مانند نقشی بود که امیرالمؤمنین(ع) برای پیغمبر خدا(ص) ایفا کرد.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از فرهنگیان بسیجی تجلیل به عمل آمد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ