رئیس جمهور جدید فرانسه حقوق خود را ۳۰ درصد کاهش می دهد
تاريخ ارسال خبر : 15 می 2012 | ساعت 10:58 | کد خبر: 13109 | sv95 | چاپ این مطلب

“فرانسوا اولاند” رئیس جمهور منتخب فرانسه قصد دارد حقوق خود را به عنوان رئیس جمهور از ۱۹ هزار و ۳۳۱ یورو به ۱۳ هزار و ۵۳۲  یورو کاهش دهد.

به گزارش عصر ایران به نقل از نشریه گاردین انگلیس، فرانسوا اولاند رئیس جمهور منتخب فرانسه آماده می شود تا سه شنبه، مسئولیت خود را به عنوان رئیس جمهور جدید فرانسه از نیکلا سارکوزی تحویل بگیرد.

از جمله اقداماتی که اولاند در نخستین جلسه کابینه جدید به آن دست خواهد زد کاهش ۳۰ درصدی حقوق رئیس جمهور فرانسه است. این کاهش حقوق در اروپا بی سابقه توصیف شده زیرا حداکثر کاهش سران کشورها در این قاره ۵ تا ۱۰ درصد و در موارد استثنایی ۱۵ درصد بوده است.

با این حال حقوق دریافتی اولاند پس از ورود به کاخ ریاست جمهوری (الیزه) نسبت به حقوق نمایندگی پارلمان، دو برابر می شود.
براساس گزارش ارائه شده از طرف اولاند، وی در سال ۲۰۱۰ حدود ۷۸ هزار و ۵۱۶ یورو در آمد کسب کرده است که معادل ۶ هزار و  ۵۴۳ یورو در ماه می شود.

اولاند که هم اکنون در آپارتمان اجاره ای در پاریس زندگی می کند مالک خودرو نیست و با استفاده از موتور سیکلت کوچکی به محل کار خود در پارلمان رفت و آمد می کند. البته او در  منطقه ریوییرا در جنوب شرق فرانسه، مالک یک واحد مسکونی است.

براساس گزارشی رسمی، اولاند هم اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورو دارائی دارد.

او در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بود حقوق دریافتی رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیران را کاهش می دهد.
این در حالی است که سارکوزی هنگام برعهده گرفتن سمت ریاست جمهوری ، حقوق دریافتی خود را ۱۷۲ درصد افزایش داد. سارکوزی دلیل این اقدام را همسان سازی حقوق دریافتی رئیس جمهور با نخست وزیر فرانسه اعلام کرده بود.

تا پیش از سال ۲۰۰۸، سران فرانسه بیش از ۷ هزار و ۸۵ یورو در ماه دریافت نمی کردند. البته سارکوزی ضمن تاکید بر نظارت بیشتر بر بخش مالی کاخ ریاست جمهوری گفته بود که سران فرانسه در کنار حقوق دریافتی شان، مبالغ دیگری را به صورت محرمانه دریافت می کردند.

اولاند در تبلیغات انتخاباتی اش وعده داده بود که مالیات ها را بردرآمدها افزایش می دهد. او حتی گفته بود دولت جدید فرانسه از افرادی که سالانه بیش از یک میلیون یورو درآمد داشته باشند ۷۵ درصد مالیات می گیرد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ