مرکز درمانی خیرساز بویری در شبانکاره کلنگ‌زنی شد
تاريخ ارسال خبر : 15 می 2012 | ساعت 12:31 | کد خبر: 13137 | sv85 | چاپ این مطلب

مرکز درمانی خیرساز بویری در شبانکاره کلنگ‌زنی شد.

خبرگزاری فارس: مرکز درمانی خیرساز بویری در شبانکاره کلنگ‌زنی شد

عملیات اجرایی درمانگاه روستای بویری از توابع بخش شبانکاره شامگاه دوشنبه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در این روستا آغاز شد.

بخشدار شبانکاره در این آیین گفت: بهداشت از نیازهای مهم و اساسی جوامع انسانی است که افزایش سطح شاخص‌های سلامت را به دنبال دارد و مسئولان همواره باید بر توسعه و بهبود شرایط بهداشتی توجه داشته باشند.

مختار چترسنجی اظهار داشت: در مسئله بهداشت و سلامت باید به مسائل فرهنگی و آموزشی توجه خاص داشته باشیم و هیچگاه از مزایای آن غافل نشویم.

وی افزود: ارائه آموزش‌های لازم مقطعی و فصلی از طریق نشریات محلی، بروشور و تراکت از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرند و بهداشت و درمان باید به آن توجه خاص داشته باشد.

چترسنجی استفاده از ظرفیت موجود در خانواده بزرگ آموزش و پرورش برای ارتقای سطح بهداشتی را امری ضروری و لازم دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به نحوی با تمام خانواده‌ها و خانوارهای ایران اسلامی در ارتباط است و انتقال مسائل و آموزه‌های بهداشتی که می‌تواند ارتقای سطح بهداشتی جامعه در سطح کلی را به دنبال داشته باشد از طریق آموزش و پرورش سبب فراگیری آن در جامعه می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در بخش شبانکاره شورای بهداشتی همواره توجه خود را برای توسعه بهداشت مورد توجه قرار داده است و تلاش‌های فراوانی در این راستا انجام داده است.

بخشدار شبانکاره بیان کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان همواره به رفع نیازهای بهداشتی مناطق مختلف توجه داشته و به همین دلیل از ایشان تقدیر و تشکر می‌کنیم.

چترسنجی توجه به روستاها در زمینه بهداشت را امری ضروری دانست و متذکر شد: تمام روستاها باید از امکانات مطلوب زندگی برخوردار باشند و وجود مراکز بهداشتی و درمانی و درمانگاه در روستاها زمینه‌ساز افزایش سطح رفاه و آسایش مردم می‌شود.

وی روستای بویری را از روستاهای پرجمعیت بخش شبانکاره دانست و عنوان کرد: این روستا حدود ۳ هزار نفر را در خود جای داده و استقرار مرکز درمانی از خواسته‌هایی است که طی سال‌های متمادی مردم این روستا همواره بر آن تاکید داشته‌اند.

بخشدار شبانکاره اذعان کرد: این درمانگاه در زمینی به مساحت شش هزار متر مربع و با زیربنای ۵۰۰ متر مربع در دو طبقه و با ۴ میلیارد ریال اعتبار توسط یک فرد خیر ساخته می‌شود.

حاج غلامرضا عوض این فرد خیر در سال‌های گذشته نیز یک مدرسه در روستای بویری احداث کرده است.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ