حضور در صحنه‌های اجتماعی از بارزترین ویژگی‌های فاطمه (س) است
تاريخ ارسال خبر : 15 می 2012 | ساعت 15:16 | کد خبر: 13153 | sv77 | چاپ این مطلب

عسلویه نیوز: رئیس تبلیغات اسلامی شبانکاره گفت: حضور در صحنه‌های اجتماعی از بارزترین ویژگی‌های حضرت فاطمه (س) است.

خبرگزاری فارس: حضور در صحنه‌های اجتماعی از بارزترین ویژگی‌های فاطمه (س) است

به گزارش “عسلویه نیوز” حجت‌الاسلام حمزه نیک‌نژاد دوشنبه شب در همایش فاطمه (س) مادر نمونه در شبانکاره دشتستان اظهار داشت: گسترش فرهنگ فاطمی و سیره حضرت فاطمه (س) از مسائلی است که باید در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: سیره زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) دربردارنده نیازهای اساسی بانوان در تمامی عرصه‌های فردی و اجتماعی است و بانوان با دقت به این ویژگی‌ها و عمل به آنها می‌توانند برای عزت و سربلندی و بالندگی خود تلاش کنند و در این راه باید از تمامی توان خویش بهره گیرند.

نیک‌نژاد خاطر نشان کرد: احکام الهی و دستورات قرآن و دین مبین اسلام همگی ضامن سربلندی و کمال انسان‌هاست و حضرت فاطمه زهرا (س) در تمامی لحظات عمر خویش و تمامی اعمال به این مهم توجه داشتند و هیچگاه کاری نکردند که سبب خشم و غضب خداوند متعال شود.

رئیس تبلیغات اسلامی شبانکاره ادامه داد: حضور در صحنه‌های اجتماعی از بارزترین ویژگی‌های حضرت فاطمه (س) است و ایشان در جنگ‌ها با حضور در میادین جنگ اقدام به مداوای زخم‌ها و جراحات امیرالمؤمنین علی (ع) و پیامبر اکرم (ص) می‌کرده‌اند.

نیک‌نژاد تصریح کرد: در شبانکاره بانوان حضور فعال در تمامی عرصه‌ها و صحنه‌های اجتماعی دارند و با فعالیت‌های مستمر خود زمینه‌ساز توسعه فعالیت‌های فرهنگی در این بخش شده‌اند و در برگزاری این مراسم نیز شاهد همکاری و حضور گسترده بانوان شبانکاره‌ای بوده‌ایم.

مسئول امور فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز در ارتباط با وظایف اصلی بانوان در عرصه‌های مختلف گفت: ظهور انقلاب شکوهمند اسلامی ایران زمینه‌ساز حضور بانوان در صحنه‌های مختلف اجتماعی بود و در تمامی صحنه‌های انقلاب و دفاع مقدس بانوان حضور فعال و مؤثر داشته و نقش خویش را به نحو مطلوب ایفا کرده‌اند.

خدیجه گرشاسبی بیان داشت: رعایت حجاب از دستورات مهم دین مبین اسلام است و بانوان با رعایت حجاب می‌توانند خود را از تمامی آسیب‌های اجتماعی مصون دارند.

وی با استناد به حدیث شریفه حضرت فاطمه زهرا (س) تصریح کرد: بهترین زنان جامعه زنانی هستند که خود را از دیدگاه نامحرمان پوشانده و از جلوه‌نمایی به دورند زیرا جلوه‌‌نمایی با وجود آن که لحظه‌ای صورت می‌پذیرد ولی آثار مخرب و نامطلوب آن در جامعه باقی‌ می‌ماند و رعایت حجاب فواید فراوانی دارد و سبب تشویق دختران و پسران جوان به رعایت حدود و احکام الهی می‌شود.

در این همایش عبدالله تمیمی، مداح این بخش به مداحی و مولودی‌خوانی پرداخت.

در پایان این همایش به تعدادی از مادران شهدا و بانوان فعال فرهنگی هدایایی به رسم یادبود اهداء شد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ