فدراسیون فوتبال ترکیه فنرباغچه را محکوم کرد
تاريخ ارسال خبر : 18 می 2012 | ساعت 16:35 | کد خبر: 13478 | sv85 | چاپ این مطلب

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ترکیه، به دلیل آشوب و اغتشاش از سوی هواداران تیم فنرباغچه پس از دیدار با گالاتاسرای، این تیم را محکوم کرد.


  کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ترکیه ، تیم فنرباغچه را به دلیل آشوب و اغتشاش هواداران این تیم در ورزشگاه و خارج از ورزشگاه پس از دیدار با تیم گالاتاسرای به شش بازی بدون حضور تماشاگر و پرداخت ۲۰ هزار لیر ترکیه معادل ۱۲ هزار دلار، جریمه نقدی کرد.

این کمیته همچنین ”اونال آیسالی” رییس باشگاه گالاتاسرای را نیز به دلیل سخنان منافی روحیه ورزشکاری، به ۱۵ هزار لیر ترک معادل ۹ هزار دلار جریمه نقدی و ممنوعیت از حضور در کنار تیم این باشگاه در جریان سه بازی محکوم کرد.

دیدار پایانی مسابقات فوتبال قهرمانی لیگ برتر باشگاه های ترکیه، شنبه شب گذشته با نتیجه بدون گل به پایان رسید و تیم گالاتاسرای با ۴۸ امتیاز و یک امتیاز بیشتر از تیم فنرباغچه به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت.

پس از پایان این دیدار، هواداران تیم فنرباغچه، خسارات بسیاری به ورزشگاه شهر استانبول ترکیه وارد کردند.

پلیس شهر استانبول نیز ۴۸ تن از اوباشان را که پس از دیدار تیم های گالاتاسرای و فنرباغچه در دیدار پایانی مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه های ترکیه دست به اغتشاش زدند، دستگیر کرد.

پلیس استانبول پس از مشاهده و بازبینی فیلم های اغتشاشات پس از بازی شنبه شب دو تیم که با تساوی بدون گل و قهرمانی تیم گالاتاسرای انجامید، ۴۸ نفر از مظنونان به هرج و مرج در این شهر را دستگیر کرد.

پلیس شهر استانبول اعلام کرد، در میان بازداشت شدگان، یک پزشک، یک مهندس و یکی از مقامات بلند پایه این کشور نیز مشاهده می شوند!

در پایان دیدار تیم های گالاتاسرای و فنرباغچه ترکیه، عده ای از اراذل و اوباش در بیرون از ورزشگاه شهر استانبول به مغازه ها حمله کردند و به آنها آسیب رساندند.

افزون بر آن، شماری از آنان چند خودروی پلیس را نیز به آتش کشیدند.

 


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ