کارگاه آموزشی مداحی در دشتستان برگزار شد
تاريخ ارسال خبر : 19 می 2012 | ساعت 22:51 | کد خبر: 13554 | sv78 | چاپ این مطلب

کارگاه آموزشی مداحی در دشتستان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: کارگاه آموزشی مداحی در دشتستان برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از دشتستان، رئیس تبلیغات اسلامی دشتستان عصر امروز در آیین برگزاری کارگاه آموزشی مداحی دشتستان ضمن قدردانی از استقبال پرشور مداحان و ذاکرین اهل بیت (ع) اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی در راستای گسترش فرهنگ دینی در جامعه اهتمام ویژه دارد و برای نهادینه کردن فرهنگ والای اسلامی از تمام ظرفیت موجود استفاده می کنیم.

حجت‌الاسلام سید علی پناه محمودی نیا افزود: خودسازی و تهذیب نفس مداح و ذاکر اهل بیت(ع) در وهله اول واجب است و تاثیر رفتار و منش مداحان بر جامعه غیر قابل انکار محسوب می‌شود. 

وی با اشاره به جایگاه ویژه این قشر در اجتماع خواستار حضور بیشتر کانون مداحان در عرصه های اجتماعی شد. این مسئول یادآور شد: مداحان نقش مهمی در جامعه بر عهده دارند و امیدوار هستیم شاهد ارتقای سطح علمی و کیفیت کار مداحان در مراسمات مختلف باشیم.

 ابوذر ارمی، مسئول کانون مداحان دشتستان نیز با اشاره به رتبه بندی مداحان به صورت تخصصی و ارتقاء سطح کیفی و کمی مداحان گفت: این کارگاه تخصصی برای نخستین بار برگزار شده و در آینده حمایت معنوی بیشتری از ذاکرین و مداحان شهرستان به عمل خواهد آمد.

وی اذعان داشت: مردم به قشر مداحان علاقه خاصی دارند و همواره شاهد استقبال مردمی از مداحان هستیم و این امر نشانه علاقه مردم به اهل بیت (ع) است.

غلامرضا کهن، مربی دوره آموزشی کارگاه آموزشی مداحان نیز به تشریح صوت و لحن پرداخته و آن را اساس مداحی دانست.

در ادامه مداحان به تبادل نظر و بررسی راهکارهای مناسب برای حل مشکلات پرداختند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ