آیت اللهی: ۴۱ تیم لیگی مشکل انضباطی دارند
تاريخ ارسال خبر : 22 می 2012 | ساعت 11:04 | کد خبر: 13788 | sv90 | چاپ این مطلب

نایب رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه ۴۱ باشگاه مشکل انضباطی دارند، گفت: اگر بخواهیم قانون را رعایت کنیم هیچ کدام از آنها نمی‌توانند در مسابقات لیگ برتر و لیگ دسته اول به میدان بروند.


    سید هادی آیت اللهی پس از نشست هیئت رئیسه فوتبال با هیئت رئیسه سازمان لیگ در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان مطلب فوق گفت: در این نشست مقرر شد تیم ها برای فصل آینده بتوانند ۴ بازیکن خارجی طبق آیین نامه ای که اعلام خواهد شد جذب کنند که یکی از آنها دروازه بان خواهد بود.


وی اضافه کرد: تیم های لیگ های پایین تر نمی توانند بازیکن خارجی جذب کنند و فعالیت بازیکنان خارجی فقط در تیم های لیگ برتری مجاز خواهد بود. ضمن اینکه سقف قراردادها هم ۱۵ درصد افزایش یافته و به حدود ۴۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.


نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال در مورد اینکه اگر تیم های باشگاهی سقف قرارداد را رعایت نکنند اظهار داشت: ما این مبلغ را مبنای کارمان قرار دادیم و هر کسی خارج از آن قرارداد ببندد تخلف از قانون کرده است. ما به دعاوی هم که غیر ازاین مبلغ ثبت شده باشد رسیدگی نخواهیم کرد. همچنین سازمان بازرسی هم حق ورود به پرونده تخلفات را پیدا خواهد کرد و مدیران باشگاه ها نیز باید پاسخگو باشند.


وی با بیان اینکه متاسفانه وقت نشد در مورد حضور بازیکنان امید و جوان در تیم های لیگ برتری بحث و بررسی صورت گیرد تاکید کرد: در این نشست حدود ۴ ساعت در خصوص مسائل مختلف بحث و بررسی شد و در نهایت آنچه که به تصویب رسید لازم الاجرا خواهد بود.


آیت اللهی در خصوص مسائل دیگری که در این نشست مطرح شد تصریح کرد: کمیته انضباطی گزارشی را به هیئت رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون ارائه کرد که طی آن ۴۱ باشگاه مشکلات انضباطی دارند. اگر بخواهیم قانون را رعایت کنیم این تیم ها نمی توانند در لیگ برتر و لیگ های پایین تر به میدان بروند. این تیم ها باید در خصوص تعهدات و تخلفات جاری خود تصمیم جدی اتخاذ کنند و این مشکل با کار کارشناسی برطرف شود و در نهایت تصمیم واحدی در این خصوص اتخاذ شود.


وی در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص مشکلاتی که تیم ملی در روزهای اخیر با آن روبرو شده است، خاطرنشان کرد: امیدوارم بعد از بازی های هفته جاری لیگ قهرمانان همه بازیکنان به اردوی تیم ملی ملحق شوند تا دل نگرانی هایی که برای کی روش بوجود آمده و به حق هم هست رفع شود. به قول کی روش ما هنوز در هوای جام جهانی نیستیم  اما امیدواریم از روز چهارشنبه حمایت و همت ملی برای موفقیت تیم ملی فوتبال کشورمان در مسابقات مهم پیش رو شاهد باشیم.


نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال در پایان در خصوص بحث مطرح شده پیرامون انتقال باشگاه فجرسپاسی گفت: شایعاتی در این خصوص شنیده ام و آن را به شدت پیگیری می کنم به هر حال فجرسپاسی تنها نماینده فعلی فوتبال شیراز در لیگ برتر است همچنین فجر و برق شناسنامه فوتبال فارس هستند و باید شرایط طوری باشد که تیم فجر بتواند بدون هیچ مشکلی در مسابقات پیش رو به میدان برود.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ