بازیگر هالیوودی نقش ابوعلی سینا به پروژه «میثاق» پیوست
تاريخ ارسال خبر : 23 می 2012 | ساعت 22:11 | کد خبر: 13874 | sv103 | چاپ این مطلب

خبرگزاری فارس: در شرایطی که رسانه‌های گروهی بین‌المللی خبر از بازی بن‌کینگزلی در نقش ابوعلی‌سینا دانشمند ایرانی در فیلم «پزشک» می‌دهند، این بازیگر قرارداد بازی در فیلم دیگری به نام «میثاق» را امضا کرد.

خبرگزاری فارس: بازیگر هالیوودی نقش ابوعلی سینا به پروژه «میثاق» پیوست

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ این بازیگر اسکار گرفته سینما با فیلم «میثاق» یک بار دیگر حضور در یک فیلم علمی-تخیلی را تجربه می‌کند که محصول سینمای مستقل و غیرمتعارف است.

«میثاق» با حال و هوای کمدی خود در نقطه مقابل محصولات علمی-تخیلی هالیوودی قرار دارد و مارک دوپلان و جنیفر آنیستن هم در ان بازی دارند.

این فیلم اولین ساخته سینمایی کارگردان آن جاستین ریردان به عنوان یک فیلمساز حرفه‌ای است. ریردان قبل از این تعدادی فیلم تبلیغاتی تلویزیونی ساخته است.

قصه فیلم اول این فیلم‌ساز جوان در یک شهر کوچک اتفاق می‌افتد و درباره مخترع جوانی است که قصد دارد جدیدترین اختراع خود را به معرض نمایش بگذارد.

سازندگان فیلم می‌گویند قصه آن سرشار از رمز و راز و تنش است. کینگزلی دراین فیلم در نقش کسی ظاهر می‌شود که قصد مقابله با این مخترع جوان را دارد.

کاراکتر وی شبیه یک آدم افسانه‌ای است که خریدار اصلی اختراعات این مخترع است و در ذهن خود برنامه‌هایی پیش‌بینی نشده برای او دارد.

هنوز زمانی برای شروع کار فیلم‌برداری «میثاق» اعلام نشده و معلوم نیست کینگزلی اول جلوی دوربین این فیلم می‌رود یا «پزشک».

فیلم «پزشک» محصول مشترک سینمای آلمان با انگلستان و آمریکا می‌باشد و قصه درام دوره‌ای آن در قرن یازدهم هجری اتفاق می‌افتد.

این فیلم را فیلیپ اشتولز آلمانی براساس فیلم‌نامه‌ای از قصه نوول پرخواننده نوآ گوردن کارگردانی می‌کند و تام پاین نقش اصلی ان را به عهده دارد.

پاین در قصه فیلم درام «پزشک» پزشکی است که راهی ایران عهد کهن می‌شود تا حقیقت مربوط به یک بیماری قدیمی را کشف کند و با ابوعلی سینا (بن کینگزلی) دیدار می‌کند.

کینگزلی دو دهه قبل برای بازی در درام شرح حال گونه «گاندی» اثر ریچارد آتن بورو، جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را گرفت.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ