اعلام نحوه نقل و انتقال دانشجویان جدیدالورود/ثبت‌نام ۳۱ هزار متقاضی در سامانه نقل و انتقال
تاريخ ارسال خبر : 1 ژوئن 2012 | ساعت 11:07 | کد خبر: 14319 | sv86 | چاپ این مطلب

مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم از ثبت‌نام ۳۱ هزار نفر متقاضی در سامانه نقل و انتقال و مهمانی دانشجویی در سال جاری خبر داد و چگونگی نقل و انتقال دانشجویان جدید الورود را تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: اعلام نحوه نقل و انتقال دانشجویان جدیدالورود/ثبت‌نام 31 هزار متقاضی در سامانه نقل و انتقال

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مجتبی بذرافشان مقدم مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم در چهل و سومین همایش معاونان آموزشی دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه در سال گذشته ۴۵ هزار و ۳۱۶ نفر ظرفیت برای انتقال در نظر گرفته شده بود، به تقاضای اولیه ۴۳ هزار نفری متقاضیان برای انتقال و مهمانی اشاره کرد.

به گفته وی سال گذشته با انتقال ۲۸ هزار و ۸۶۶ نفر در دانشگاه مبدا موافقت شد یه عبارتی با ۶۴ درصد ظرفیت تعیین شده در دانشگاه مبدا موافقت شد.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم خاطرنشان کرد: از بین ۲۸ هزار نفر موافقت شده در مبدا، با ۱۸ هزار و ۵۱۵ نفر در مقصد موافقت شد و از مجموع ۴۳ هزار متقاضی نقل و انتقال و مهمانی در نهایت با تقاضای ۱۸ هزار و ۵۱۵ نفر موافقت شد.

وی با اشاره به ظرفیت ۲۳ هزار و ۸۱۰ نفری دانشگاه‌های دولتی برای نقل و انتقال، گفت: در مبدا با ۸۹ درصد این ظرفیت و در مقصد با ۵۴ درصد موافقت شد.

بذرافشان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: دانشگاه‌های دولتی با ۶۹ درصد تقاضاها در مقصد و دانشگاه‌های غیر دولتی با ۳۰ درصد تقاضای دانشجویان موافقت کردند.

وی همچنین خبر از ایجاد چند تغییر در آیین‌نامه نقل و انتقال و مهمانی دانشجویان داد و گفت: سامانه نقل و انتقال هر سال فقط در اردیبهشت ماه برای ثبت تقاضای متقاضیان باز خواهد بود.

به گفته مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم اضافه شدن متقاضیان دانشگاه فنی ‌و حرفه‌ای و دغدغه برخی مسئولین برای تقاضای دانشجویان جدید الورود به ویژه دانشجویان دختر از دیگر تغییرات این سامانه است.

وی درباره ثبت تقاضای نقل و انتقال و مهمانی دانشجویان جدید الورود، گفت: با هماهنگی سازمان سنجش و بر اساس آیین‌نامه مهمانی و انتقال، دانشجویان جدید الورود می‌توانند بر اساس رتبه احراز شده در کنکور به صورت مهمانی مبنا اقدام کنند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ