افزایش صادرات کالا از طریق گمرک منطقه وی‍ژه اقتصادی انرژی پارس در تیر ماه سال جاری
تاريخ ارسال خبر : 27 جولای 2010 | ساعت 9:44 | کد خبر: 517 | sv81 | چاپ این مطلب

به گزارش خبرنگار عسلویه نیوز،۱۶ هزار و ۵۵۵ تن کالا به ارزش ۹۲ میلیون و ۶۸ هزار و ۸۹۶ دلار طی تیر ماه امسال از طریق گمرک منطقه وی‍ژه اقتصادی انرژی پارس وارد کشور شد .
احمد پورحیدر ، مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ، با اعلام این مطلب گفت : در این مدت ۱۷۵ تن کالا به ارزش بیش از ۲۹۷۰۴۷۴ دلار از این گمرک ورود موقت شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث ارزش ۴ درصد افزایش داشته است .
مدیرگمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افزود : در مدت یاد شده ۲۶ تن کالا به ارزش بیش از ۶۴۱۱۱۶ دلار از طریق این گمرک ترانزیت خارجی شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۹۴ درصد افزایش یافت .
وی با اشاره به۶۹۸ هزار و ۱۳۱ تن کالای غیر نفتی شامل محصولات تولیدی منطقه به ارزش افزون بر ۳۷۸ میلیون ۴۷۸ هزار و ۵۱۰ دلار به خارج از کشور صادر گفت : این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن ۹۹ درصد و از حیث ارزش ۷۶ درصد رشد نشان می دهد .
همچنین صادرات ۶۲۲ هزار و ۲۷۷ تن میعانات گازی به ارزش ۳۸۳ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۱۰۹ دلار از گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به خارج از کشور صادر شد .
مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار کرد : در مجموع در مدت یاد شده بیش از یک میلیون و ۳۲۰هزار و ۴۰۸ تن کالا شامل پلی اتیلن سبک و سنگین ، میعانات گازی ، گازهای پروپان ، بوتان ، بنزن و پارازایلین به ارزش بیش از ۷۶۲ میلیون و ۴۷۰هزار و ۶۱۹ دلار از این گمرک به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزن وارزش ۱۴ درصد افزایش داشت که سهم میعانات گازی از کل کالاهای صادراتی از نظر وزن ۴۸ درصد و از حیث ارزش ۵۰ درصد بود .


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ