مخالفت سه چهارم آمریکایی ها با حمله اسراییل به ایران
تاريخ ارسال خبر : 14 مارس 2012 | ساعت 12:44 | کد خبر: 8928 | sv116 | چاپ این مطلب

بر اساس نظر سنجی انجام شده کمتر از نیمی از آمریکایی ها معتقدند که حمله احتمالی به ایران سبب تضعیف حکومت این کشور می شود و تنها ۱ نفر از هر ۷ آمریکایی معتقد است که واشنگتن باید اسراییل را برای حمله به ایران تشویق کند.

از هر چهار آمریکایی ۳ نفر مخالف حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران است .

به گزارش عصر ایران بر اساس نظرسنجی انجام شده از سوی کرسی ” انور سادات ” در دانشگاه مریلند آمریکا از میان ۷۰۰ شهروند آمریکایی مشخص شد که ۷۵ درصد از آمریکایی ها مخالف حمله اسراییل به ایران هستند و ۸۰ درصد از آنها نیز معتقدند که ایران قادر است حتی در صورت حمله اسراییل تا ۵ سال دیگر تاسیسات هسته ای خود را بازسازی کند.

نتایج این نظر سنجی در حالی منتشر می شود که در هفته های گذشته موضوع حمله احتمالی اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران سوژه ای داغ در رسانه های غربی است و رییس جمهوری آمریکا هفته گذشته میزبان نخست وزیر اسراییل در کاخ سفید بود.

بر اساس نظر سنجی انجام شده کمتر از نیمی از آمریکایی ها معتقدند که حمله احتمالی به ایران سبب تضعیف حکومت این کشور می شود و تنها ۱ نفر از هر ۷ آمریکایی معتقد است که واشنگتن باید اسراییل را برای حمله به ایران تشویق کند.

همچنین یافته های این نظر سنجی نشان می دهد که ۶۹ درصد از آمریکایی ها خواهان انجام مذاکره با حکومت ایران بر سر برنامه هسته ای هستند و معتقدند این مذاکرات باید در در گام نخست از ناحیه سازمان های بین المللی همچون ملل متحد صورت پذیرد.

گفتنی است دانشگاه مریلند آمریکایی در سال جاری یک نظر سنجی مشابه را از میان ۵۰۰ پرسش شونده اسراییلی نیز انجام داده است که بر اساس یافته های آن تنها ۱۹ درصد از اسراییلی ها معتقد بودند که اسراییل چه با حمایت آمریکا و چه بدون حمایت این کشور باید به تاسیسات هسته ای ایران حمله کند و ۴۲ درصد از اسراییلی ها نیز بر این باور بودند که رژیم تل آویو تنها باید در صورت کسب اجازه و مجوز از آمریکا به تاسیسات هسته ای ایران حمله کند و ۳۴ درصد نیز معتقد بودند اسراییل باید به تاسیسات هسته ای ایران حمله کند.

یافته های این نظر سنجی می تواند نشانه ای باشد از اینکه علی رغم تبلیغات وسیع و گسترده جنگ طلبان آمریکایی و اسراییلی در سطح رسانه ها و بزرگ نمایی تهدید ایران،  اکثریت افکار عمومی در آمریکا و اسراییل مخالف سیاست های جنگ طلبانه  برخی سیاستمداران و نخبگان خود هستند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ