از دولت برای فعالیت کفاشیان مجوز می‌گیریم
تاريخ ارسال خبر : 18 مارس 2012 | ساعت 12:39 | کد خبر: 9319 | sv58 | چاپ این مطلب

وزیر ورزش و جوانان گفت اعلام کرد تا زمان برگزاری مجمع از دولت برای ادامه فعالیت کفاشیان در فدراسیون فوتبال مجوز گرفته خواهد شد.


   به گزارش خبرگزاری فارس، محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان شب گذشته در گفتگویی درباره ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان گفت: اکنون یک وزارتخانه جدید تشکیل شده و اگر چه سنخیت این سازمان‌ها یکی نیست و عملکرد آن متفاوت است اما وظایف مربوط به ورزش و ستادی مربوط به جوانان خوب انجام می‌شود.

وی در ادامه درباره اتفاقات اخیر فدراسیون فوتبال و موضع وزارت ورزش گفت: یکی از کارهایی که وزارت انجام می‌دهد نظارت بر فدراسیون‌های ورزشی است. همه بخش‌های ورزشی برای ما اهمیت و همه فدراسیون‌ها انتخابات دارند. فدراسیون فوتبال نیز برای ما مانند سایر رشته‌ها است.

عباسی اضافه کرد: با وجود تبلیغاتی که برخی از افراد در رسانه‌ها داشتند و هجمه سنگینی که ایجاد شد بر خلاف تبلیغات مسموم با ایجاد فضای باز انتخابات را برگزار کردیم. از ۴ و ۵ سال گذشته سازمان بازرسی کل کشور و سازمان تربیت بدنی مشکلات مشابهی داشتند اما مسئولان قبلی برداشت متفاوتی داشتند.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: از زمانی که من آمدم در نظر گرفتیم از تجربیات بزرگتر‌ها و پیشکسوتان استفاده کنیم اما بعضی از دوستان سند می‌آوردند که چرا در تعدادی از فدراسیون‌ها در رابطه با بازنشسته بودن افراد مشکلی نیست. موضوع بازرسی کل کشور مربوط به ۲۰ روز قبل از انتخابات است و چندین بار هم به فدراسیون ابلاغ شد اما دوستان برداشت مجزایی داشتند و تبلیغات سنگینی برای وزارت ورزش ایجاد شد و می‌گفتند حتما وزارت فردی را مد نظر دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا قبل از انتخابات از بازنشسته شدن افراد برای کاندیدا شدن فدراسیون فوتبال جلوگیری نشده بود اظهار داشت: در چند سال گذشته به دلیل اختلافاتی که پیش آمد گزارشاتی به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ارسال شد و شرایطی را ایجاد کرد که اساسنامه فدراسیون فوتبال دوباره نوشته شود. ما فقط ناظر هستیم و با وجود جو سازی‌های کاذب به مجمع و فدراسیون ابلاغ سازمان بازرسی را ارسال کردیم.

عباسی تاکید کرد: مجمع یک عضو ۳ نفره دارد که واجدین شرایط را مورد احراز قرار می‌دهد. یکی از آنها نیز به عنوان کارشناس ورزشی از وزارت ورزش است. در هر حال هیئت رئیسه با برداشتی که داشت اعلام کرد کاندیداها واجد شرایط هستند. ما هم نمی‌توانستیم دخالت کنیم چرا که علاوه بر کسانی که بازنشسته بودند کسانی هم کاندیدا بودند که شامل این موضوع نبودند. آنها می‌گفتند قانون شامل حال ما نیست. ما مفسر قانون نیستیم که هر جور می‌خواهیم تفسیر کنیم. جدا از موضوع حقوقی که بازرسی کل کشور اعلام کرد همه موارد برای انتخابات مناسب بود و جو سازی‌ها نیز دروغ بود. عده‌ای به فیفا و کنفدارسیون فوتبال آسیا گدایی می‌کردند که ما را تعلیق کنید.

وزیر ورزش و جوانان درباره اینکه گفته می‌شود قریب گزینه وزارت ورزش است تصریح کرد: خیلی از افراد دلسوزی می‌کردند و می‌گفتند به دلیل شکست‌های پی در پی در فوتبال توصیه می‌کردند تحول دیگری در فدراسیون ایجاد شود. ارزیابی کارشناسان ما این بود که فدراسیون در دوره گذشته ناموفق بوده و کارشناسان ما اظهار نظری از نخبگان فوتبال آماده کرده بودند که نگران این وضعیت بودند. تعجب می‌کنم که الان به گونه دیگر اظهار نظر می‌کنند.

عباسی در پاسخ به این سؤال که رسانه‌ها اعلام کرده بودند در انتخابات رای سفید انداخته اما بعد از شمارش مشخص شد رای سفیدی نبوده است عنوان کرد: این از آن حرف‌ها بود. طبق اساسنامه کاندیداها باید صلاحیت داشته باشند و تعدادی کارت از قبل برای اعضای مجمع توزیع می‌شد. بنده هم به عنوان عضو مجمع حق رای دارم اما برای اینکه قبل از انتخابات جانبداری نشود به معاون گفتم کارت من را سفید امضا کنید. انتخابات مخفی بود و من هم حق قانونی‌‌ام بود که یکی از اعضا را تعیین کنم. رای من سفید نبود اما یکی از رسانه‌ها شیطنت و این مسئله را مطرح کرد.

عباسی در پاسخ به این سؤال که تعامل وزیر با رسانه‌ها چرا کم است گفت: تعامل خوب است اما وزیر ورزش ابعاد کلان و مسائل فرهنگی اداری و سیاسی را دنبال می‌کند. با این حال سعی می‌کنم این تعامل ایجاد شود.

وی در پایان گفت: از همان ابتدا گفتم هر کس در فدراسیون فوتبال انتخاب شود از او حمایت می‌کنیم و حالا که بحث منافع ملی در میان است تا زمان برگزاری مجمع از دولت برای کفاشیان مجوز گرفته خواهد شد.

 


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ