قذافی به جنوب لیبی فرار کرد
تاريخ ارسال خبر : 22 مارس 2011 | ساعت 16:31 | کد خبر: 3816 | sv80 | چاپ این مطلب

یک استاد حقوق بین‌الملل لیبی و از مخالفان رژیم “معمر قذافی ” دیکتاتور این کشور گزارش داد که خمیس و الساعدی فرزندان قذافی زخمی شده‎اند و خود قذافی نیز به جنوب لیبی فرار کرده است.

“عبدالمنعم الحر ” در گفت‏وگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: بمباران منطقه “باب العزیزیه ” که مقر دیکتاتور لیبی است، موجب زخمی شدن خمیس و الساعدی فرزندان قذافی و فرار او به جنوب کشور شده است.

وی افزود: کمیته‌هایی که خود را انقلابیون وابسته به قذافی می‌نامند، همان کسانی هستند که هم اکنون در حال حمله به مردم و انقلابیون لیبی هستند.

عبدالمنعم خاطرنشان کرد: انقلابیون لیبی و گروههای مخالف تلاش می‌کنند که اعتماد جامعه جهانی را کسب کرده تا شورای ملی انتقالی لیبی را به رسمیت بشناسد؛ برای اینکه پس از رفتن قذافی خلأ سیاسی در کشور ایجاد نشود.

استاد لیبیایی حقوق بین‌الملل در دانشگاه قاهره تاکید کرد: برای سرنگونی رژیم قذافی، باید این رژیم را از نظر سیاسی و اقتصادی در تنگنا قرار داد.

وی با تاکید بر استقبال انقلابیون از اعلام منطقه پرواز ممنوع در حریم هوایی کشور تاکید کرد که انقلابیون با هرگونه حمله زمینی، اشغال و ورود نظامیان خارجی به خاک لیبی مخالفند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ