سخان سید حسن نصرالله و هنیه درباره راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس
تاريخ ارسال خبر : 31 مارس 2012 | ساعت 17:23 | کد خبر: 10114 | sv85 | چاپ این مطلب

سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبان و اسماعیل هنیه نخست‌وزیر فلسطین درباره راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس سخنانی ایراد کرده و آن را بشارتی برای آزادی قدس دانستند.

خبرگزاری فارس: سخان سید حسن نصرالله و هنیه درباره راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس

به گزارش خبرگزاری فارس، در پی راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس، سید حسن نصرالله روز گذشته در افتتاحیه مجمع حضرت زینب(س) در بیروت با اشاره به این راهپیمایی جهانی گفت: امروز روزی متعلق به  فلسطین و قدس بود.

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در اثناء این مراسم در ضاحیه افزود: امروز روزی از روزهای فلسطین و قدس بود و نشان داد که تمسک به مقدسات و زمین و قدس در میان مسلمانان زنده است اما اشغالگران و همراهان آنان میخواهند که ما فلسطین و مسائل آن را فراموش کنیم. ‌

وی در ادامه با اشاره به طرح اسرائیلی‌ها برای افزودن به اراضی تحت اشغال خود در کرانه باختری، تصریح کرد: این یک نوع استهزاء برای جهان عرب است!

دبیر کل حزب‌الله لبنان افزود: امروز روز دیگری بود که درب خانه همه مسلمانان را کوبید و به آنان یادآوری کرد که همه آنها در قبال قدس و فلسطین مسوولیت دارند.

وی با اشاره به نشست سران عرب در بغداد گفت: بعد از نشست بغداد، اتحادیه عرب هر ساعتی که بگذرد و فلسطین تحت اشغال باشد از همه آنان و حکام و ارتش‌های عربی سوال خواهد شد که چرا در حالی که می‌توانستید فلسطین را ازاد کنید، اقدام نکردید!

 

* هنیه: حرکت راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس بشارت داد که آزادی قدس نزدیک است

نخست وزیر دولت فلسطین نیز روز گذشته ضمن اشاره به حرکت راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس در چند کشور و همه مناطق فلسطین و با تاکید بر اهمیت آن برای فلسطین افزود: این حرکت نشان داد بشارت داد که آزادی قدس نزدیک است.

وی از امت اسلامی خواست تا به این بهانه توجه ویژه‌ای به مساله قدس و آنچه در آن درباره یهودی‌سازی صورت می‌گیرد داشته باشند و تاکید کرد: همه مسلمانان و اعراب باید بر سر مساله قدس وحدت داشته باشند و با همه توان شان در جهت آزادسازی آن تلاش کنند.

هنیه همچنین به هراس اسرائیلی‌ها از این حرکت با وجود مسالمت‌آمیز بودن آن اشاره کرد و پیام محکم راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس به اسرائیلی‌ها را توقف یهودی‌سازی قدس دانست.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ