برج میلاد خاموش می شود
تاريخ ارسال خبر : 31 مارس 2012 | ساعت 21:13 | کد خبر: 10127 | sv96 | چاپ این مطلب

چراغ های برج میلاد تهران امروز (۱۲ فروردین ماه) به مناسبت روز جهانی ساعت زمین و به منظور کاهش آلودگی نوری در جهان به مدت یک ساعت خاموش می شود.

چراغ های برج میلاد تهران امروز (۱۲ فروردین ماه) به مناسبت روز جهانی ساعت زمین و به منظور کاهش آلودگی نوری در جهان به مدت یک ساعت خاموش می شود.

به گزارش مهر، چراغ های برج میلاد تهران از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ به مدت یک ساعت خاموش می شود و براساس برآوردهای اعلام شده با خاموش شدن چراغ های بلندترین سازه های جهان دمای زمین حدود سه درجه کاهش می یابد.

ساعت زمین یک حرکت نمادین برای کاهش دمای زمین و حفظ محیط زیست است که از سال ۲۰۰۷ شکل گرفته است. بر همین اساس به مناسبت روز جهانی ساعت زمین که امسال با ۱۲ فروردین مصادف شده است، چراغ های برج میلاد، آزادی و سی و سه پل از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰ خاموش می شوند.

۱۳۵ کشور و پنج هزار و ۲۰۰ شهر به این حرکت نمادین پیوسته اند و ایران نیز با خاموش کردن چراغ های برج میلاد و برج آزادی از سال گذشته با این کشورها همگام شده است.

همچنین برج میلاد تهران در کنار تمام برنامه های نوروزی خود نیز جشن روز جمهوری اسلامی را برای گردشگران برپا می کند.

به گفته مدیرعامل برج میلاد تهران، همزمان با ۱۲ فروردین ماه که روز جمهوری اسلامی ایران است ویژه برنامه های گسترده ای در برج میلاد اجرا می شود.

او با بیان اینکه این ویژه برنامه ها امروز از ساعت۱۵:۳۰ اجرا می شود، توضیح می دهد که اجرای همسرایی مذهبی، اجرای مسابقه، اجرای موسیقی پاپ به صورت زنده با حضور مهرداد کاظمی و همچنین حضور بازیگرانی همچون بهاره افشاری و یوسف تیموری از جمله این برنامه هاست.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ