مصاحبه صداوسیما با هاشمی​رفسنجانی / تبیین نظریه​های مختلف برای عنوان «نظام»
تاريخ ارسال خبر : 31 مارس 2012 | ساعت 21:14 | کد خبر: 10129 | sv60 | چاپ این مطلب

ملی​گراها به دنبال عناوینی همچون «جمهوری دموکراتیک» و یا «جمهوری» خالی بودند. کمونیست​ها هم از «حکومت طبقه کارگر» دم می​زدند. منافقین هم که تفکری التقاطی داشتند، «جمهوری توحیدی بی​طبقه» را مطرح می​کردند تا هم با عنوان «جمهوری»، ملی​گرا ها را راضی کنند؛ هم با عنوان «توحیدی» اسلام​گراها را با خود همراه کنند و هم با عنوان «بی​طبقه» کمونیست​ها را به دنبال خود داشته باشند.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در ویژه برنامه​ای با عنوان «عید جمهور» که به مناسبت یوم الله ۱۲ فروردین تهیه شده بود با آیت​الله اکبر هاشمی رفسنجانی مصاحبه کرد.

به گزارش خبرآنلاین، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب در خصوص نظریه​های مختلف راجع به عنوان «نظام» در سال ۵۸ گفت: ملی​گراها به دنبال عناوینی همچون «جمهوری دموکراتیک» و یا «جمهوری» خالی بودند. کمونیست​ها هم از «حکومت طبقه کارگر» دم می​زدند. منافقین هم که تفکری التقاطی داشتند، «جمهوری توحیدی بی​طبقه» را مطرح می​کردند تا هم با عنوان «جمهوری»، ملی​گرا ها را راضی کنند؛ هم با عنوان «توحیدی» اسلام​گراها را با خود همراه کنند و هم با عنوان «بی​طبقه» کمونیست​ها را به دنبال خود داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه این مباحث در آن روزها بسیار جدی بود از ورود این بحث به شورای انقلاب سخن گفت.

در این برنامه تلویزیونی گوشه​هایی از سخنرانی امام خمینی(‌ه) قبل از رفراندوم ۱۲ فروردین نیز پخش شد که می​گفتند: آنها که عنوان اسلام را از کنار جمهوریت حذف می​کنند، خائنانی هستند که می​خواهند در ملت اختلاف ایجاد کنند. آنها هم که می خواهند «دموکراتیک» را به این عبارت اضافه کنند، غرب زدگانی هستند که نمی​فهمند چه می گویند. آنها یا جاهلند و نمی​دانند چه می​کنند یا عاملند و خائن.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ