لاریجانی: افزایش اخیر یارانه‌ها غیرقانونی است/ کار دولت توفان تورم ایجاد می‌کند
تاريخ ارسال خبر : 3 آوریل 2012 | ساعت 12:49 | کد خبر: 10213 | sv88 | چاپ این مطلب

وی تاکید کرد: اما مجلس شورای اسلامی نمی‌تواند با طرح‌های غیرکارشناسی که توفان تورم ایجاد می کند نظیر وضعیتی که در چند ماه گذشته رخ داد و ثروت مردم را تقلیل داد موافقت کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اقدام اخیر دولت در افزایش یارانه نقدی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی نمی‌تواند با طرح‌های غیرکارشناسی که توفان تورم ایجاد می کند موافقت کند.

به گزارش مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه‌شنبه که اولین جلسه مجلس در سال جدید است، طی سخنانی نسبت به اقدام اخیر دولت در افزایش یارانه نقدی و پرداخت آن در پایان سال گذشته گفت: جدای از اینکه این اقدام خلاف صریح قانون است با شرایط کشور نیز متناسب نیست و کمکی به جلوگیری از گرانی نمی کند بلکه آن را تشدید می کند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه این اقدام دولت کمکی به حل مسئله بیکاری هم نمی‌کند خاطرنشان کرد:‌ این اقدام هیچ افق روشنی برای تولید کشور ترسیم نمی‌کند. اگر دولت مجموعه‌ای از تصمیمات را با هم در نظر می گرفت مجلس قطعاً ‌آن را مورد توجه قرار می داد اما چنین مجموعه‌ای ملاحظه نشده است وگرنه مجلس چنانچه دولت در گام دوم، جلوگیری از تورم و کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال را ملاحظه می کرد با این اقدام موافقت می کرد.

وی تاکید کرد: اما مجلس شورای اسلامی نمی‌تواند با طرح‌های غیرکارشناسی که توفان تورم ایجاد می کند نظیر وضعیتی که در چند ماه گذشته رخ داد و ثروت مردم را تقلیل داد موافقت کند.

لاریجانی تصریح کرد: اگر نگاه اجمالی به اقدامات قدرت‌های زورگو در مقابله با ملت ایران داشته باشیم متوجه می شویم که نقطه کانونی مورد توجه آنها پیکره اقتصادی کشور است تا به توان اقتصادی کشور و تولید داخلی لطمه وارد کنند.

رئیس مجلس گفت: ملاحظه می‌کنید آنچه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در طلیعه سال نو فرمودند که همت ملت در افزایش تولید و رونق تولید و حمایت از کار و سرمایه داخلی شود ، تحلیل شرایط نیروی انسانی، وضعیت کشاورزی و صنعت و رفتار قدرت‌های زورگو راهبردی دقیق برای ملت است.

نماینده مردم قم تصریح کرد: ‌اگر قوای سه گانه کشور در این جهت همفکری صمیمانه داشته باشند و محور تصمیمات را رونق بخشی به تولید قرار دهند، تحریم‌ها را به فرصتی برای جهش تولید بدل خواهند کرد و از تورم و گرانی جلوگیری و عامل اشتغال پایدار فراهم خواهد شد.

وی گفت: لازم است مجلس هشتم در ماه‌های پایانی خود مخصوصاً در تدوین بودجه سال ۹۱ موضوع رونق تولید و افزایش بهره وری را چه در کمیسیون تلفیق و چه در کمیسیون تخصصی محور تصمیم گیری خود قرار دهد و در تحقق این امر راهبردی هیچ مصلحت اندیشی سیاسی را در نظر نگیرد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ