کلینتون: حمله به ایران فایده‌ای ندارد/به شکست مذاکرات با تهران فکر نمی‌کنم
تاريخ ارسال خبر : 4 آوریل 2012 | ساعت 12:53 | کد خبر: 10281 | sv75 | چاپ این مطلب

وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به همکاری‌های نزدیک واشنگتن و تل‌آویو در تمام سطوح نظامی و استراتژیک، اعلام کرد که حمله یک جانبه اسرائیل به ایران به نفع هیچ کس نیست.

خبرگزاری فارس: حمله به ایران فایده‌ای ندارد/به شکست مذاکرات با تهران فکر نمی‌کنم

به گزارش فارس، “هیلاری کلینتون” وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه روز گذشته خود با شبکه خبری “ای بی سی” با اشاره به اینکه آمریکا و اسرائیل همکاری زیادی با یکدیگر در تمام سطوح از بعد نظامی گرفته تا اطلاعاتی، استراتژیک و دیپلماتیک دارند تا مطمئن شوند که اطلاعات مشترکی دارند، اعلام کرد که حمله یک جانبه اسرائیل علیه ایران به نفع هیچ کس نیست.

وزیر خارجه آمریکا گفت: همانطور که رئیس جمهور اوباما به مقامات اسرائیل اعلام کرده است، این باور قاطعانه ماست که به نفع هیچ کسی (اسرائیل و ایران) نیست که اقدام یک جانبه ای داشته باشند.

کلینتون بدون اظهار نظر درباره گزارشی که درباره استفاده احتمالی اسرائیل از پایگاه های هوایی آذربایجان علیه ایران منتشر شده است، اعلام کرد که پیگیری رویکرد دیپلماتیک به نفع همه است؛ کلینتون از صحبت کردن درباره موضوع طرح جایگزین در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای با ایران خودداری کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه مصاحبه خود گفت: من نمی خواهم درباره آن (شکست مذاکرات هسته ای با ایران) فکر کنم زیرا می خواهم ما بهترین تلاشی را که می توانیم در این رابطه عملی کنیم؛ بنابراین، من نمی خواهم این دیدگاه را داشته باشم که مذاکرات با ایران شکست خواهد خورد؛ من نمی خواهم مقامات ایرانی نیز این دیدگاه را داشته باشند که ما مذاکره را تمام نشده نگه می داریم و هیچ گاه مجبور به رسیدن به نتیجه نمی شویم.

این اظهارات کلینتون در شرایطی گزارش می شود که او روز یکشنبه هفته جاری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ایران مبنی بر اینکه اسلام تسلیحات کشتار جمعی را به لحاظ مذهبی ممنوع می داند، اعلام کرد که ایران باید برای اثبات اینکه برنامه هسته ای اش بعد نظامی ندارد اقداماتی عملی کند که از جمله آنها انتقال بخشی از اورانیوم غنی شده این کشور است.

وزیر خارجه آمریکا در پایان مصاحبه خود با شبکه خبری “ای بی سی” افزود: من می خواهم که ما با یکدیگر در استانبول متحد شویم و حقیقتا و صادقانه درباره آنچه نیاز است برای از بین بردن خطر برنامه هسته ای ایران عملی شود، صحبت کنیم و تمام سوء ظن هایی را که می توانند به برخورد جامعه بین المللی بینجامند از بین ببریم.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ