«اصغر فرهادی» در رتبه‌ چهارم ۱۰۰ شخصیت برتر نشریه‌ تایم
تاريخ ارسال خبر : 6 آوریل 2012 | ساعت 15:21 | کد خبر: 10478 | sv89 | چاپ این مطلب

نام‌های آشنایی چون لیونل مسی، ولادیمیر پوتین، بشار اسد، رجب طیب اردوغان، جرج کلونی، مارک زوکربرگ، دانیل کریگ، مریل استریپ، آلک بالدوین، مایکل فلپس، براد پیت، اپرا وینفری، دنی بویل و، مارتین اسکورسیزی از دیگر شخصیت‌هایی هستند که در فهرست چهره‌های منتخب نشریه تایم دیده می‌شوند.

نظرسنجی نشریه‌ تایم برای انتخاب ۱۰۰ شخصیت برتر سال ۲۰۱۲ در حالی امروز (۶ آوریل) پایان خواهد یافت که اصغر فرهادی، کارگردان برنده‌ جایزه‌ اسکار در رتبه‌ چهارم این فهرست قرار دارد.

به گزارش ایسنا، نشریه‌ آمریکایی «تایم» همچون سال‌های گذشته اقدام به نظرسنجی از کاربران اینترنتی برای انتخاب ۱۰۰ شخصیت برتر سال کرده است که فرصت حضور در این نظرسنجی امروز (جمعه) پایان می‌یابد.

فهرست شخصیت‌های منتخب و همچنین چهره‌ی برگزیده سال روز ۱۷ آوریل (۲۹ فروردین) از سوی وب‌سایت «تایم» معرفی خواهد شد.

در حال حاضر اصغر فرهادی با کسب ۱۱۹ هزار و ۸۵۵ رای در رتبه‌ چهارم ۱۰۰ شخصیت منتخب نشریه‌ تایم قرار گرفته است. بیش از ۸۵ درصد از کاربرانی که به اصغر فرهادی رای داده‌اند، وی را شایسته حضور در میان چهره‌های برتر دانسته‌اند.

اصغر فرهادی با آخرین فیلم خود «جدایی نادر از سیمین» موفق به کسب جایزه‌ اسکار و جایزه‌ گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی شد. این کارگردان ایرانی در حالی رتبه چهارم نشریه‌ تایم را در اختیار گرفته است که چهره‌ها نامدار عرصه‌ی سیاست، ورزش و هنر پایین‌تر از وی دیده می‌شوند.

نام‌های آشنایی چون لیونل مسی، ولادیمیر پوتین، بشار اسد، رجب طیب اردوغان، جرج کلونی، مارک زوکربرگ، دانیل کریگ، مریل استریپ، آلک بالدوین، مایکل فلپس، براد پیت، اپرا وینفری، دنی بویل و، مارتین اسکورسیزی از دیگر شخصیت‌هایی هستند که در فهرست چهره‌های منتخب نشریه تایم دیده می‌شوند.

اصغر فرهادی درحالی در نظرسنجی نشریه‌ی تایم در رتبه‌های ابتدایی قرار گرفته است که طرح فیلم‌نامه‌ی بعدی او که اوایل مهر ماه در پاریس فیلمبرداری خواهد شد، از بین ۲۰۰ طرح ارائه‌شده رتبه‌ی نخست را دریافت کرد.

کمیسر امور آموزش فرهنگ و جوانان اتحادیه‌ی اروپا اخیرا اعلام کرده است که قرار است، اولین جایزه‌ی رسانه‌ای این اتحادیه به اصغر فرهادی اهدا شود. این جایزه روز ۲۰ ماه می (۳۱ اردیبهشت) در جشنواره‌ی کن به این فیلم‌ساز ایرانی تعلق خواهد گرفت.

جایزه رسانه‌ای اتحادیه اروپا توسط داوران مستقل و اعضای کمیسیون آموزش، فرهنگ، زبان و جوانان اتحادیه‌ی اروپا به پروژه‌هایی اهدا می‌شود که سهمی متعهدانه در توسعه‌ی چند فرهنگی ایفا می‌کنند. این جایزه به‌خاطر پروژه‌‌ی مشترک فرهادی و «الکساندر موله گی» از کمپانی «ممنتو» به این دو اعطا می‌شود.

«اندرولا واسیلیو»، کمیسر امور آموزش و پرورش، جوانان و فرهنگ و چند زبانی اتحادیه‌ی اروپا با اعلام اینکه از اهدای این جایزه به اصغر فرهادی مفتخر است، گفت: «فیلم جدید فرهادی به هویت فرهنگ پر مایه و باز اروپایی در زندگی روزمره می‌پردازد و اصغر فرهادی پس از موفقیت جهانی «جدایی» به سوژه‌ای متعهدانه درباره‌ی جهان‌شمولی برابری روی آورده است.»

اصغر فرهادی هم در پی اعلام اهدای این جایزه گفت: «در جهانی که سیاستمداران در صدد تبدیل رنگین‌کمان زیبای تنوع فرهنگی در دنیای امروز به دایره‌ای از اختلاف و درگیری فرهنگی هستند، دریافت این جایزه بسیار دلگرم‌کننده است.»

فرهادی همچنین از انتخاب جایزه‌ی رسانه‌ای اتحادیه‌ی اروپا قدردانی کرد و این جایزه را نوید چشم‌اندازی شفاف از مبادله و احترام متقابل دانست. بودجه‌ی جایزه‌ی رسانه‌ای اتحادیه‌ی اروپا معادل ۹۰۰ میلیون یوروست که به ابتکارها و پروژه‌های سمعی و بصری مربوط به مسایل فرهنگی و مناسبات انسانی می‌پردازد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ