واکنش ائمه جمعه کشور به طرح موضوع مذاکره با آمریکا از سوی یک چهره سیاسی
تاريخ ارسال خبر : 6 آوریل 2012 | ساعت 23:00 | کد خبر: 10529 | sv86 | چاپ این مطلب

یکی از محورهای مشترک خطبه های نمازجمعه در سراسر کشور ، اعتراض به طرح مجدد موضوع مذاکره با آمریکا از سوی یک چهره مشهور سیاسی بود.

خبرگزاری فارس: واکنش ائمه جمعه کشور به طرح موضوع مذاکره با آمریکا از سوی یک چهره سیاسی

به گزارش خبرگزاری فارس، مردم  ایران امروز با حضور پرشور در صفوف بهم پیوسته نماز جمعه در تمام شهرها ایران،‌ اتحاد دینی و ملی خود را به نمایش گذاشتند و ائمه جمعه نیز در در سراسر کشور بر استمرار قطع ارتباط با آمریکا تاکید کردند.

در این میان پیشرفت‌های علمی و فنی کشور در مقابل تحریم‌های یک‌جانبه غرب نکته مهم و در خور توجهی است که تمام دنیا به آن اذعان دارند.

 

*فناوری هسته‌ای “نه” بزرگ به استعمار است/ ملت ترکیه حامی مقاومت است

حجت‌الاسلام محمدرضا اسماعیلی امام جمعه موقت کاشان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: تهدید نظامی حربه دیگر استکبار برای به زانو درآوردن ملت ایران بود که پاسخ ملت ایران به این تهدید خطاب به دشمن این بود که اگر بخواهید جسارتی به این ملت وفادار به ولایت داشته باشید همه دنیای شما را به مخاطره می‌اندازیم.

اسماعیلی ادامه داد: در این هنگام بود که هر چه روی میز دشمن بود به زیر میز رفت و حرف‌های جنگ‌طلبانه و تهدید به تهاجم نظامی پس گرفته شد.

 

*استکبار ستیزی اصل سیاسیت خارجی ایران است

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه حرم مطهر رضوی اظهار داشت: موضوع مذاکره ایران با آمریکا به صلاح نیست، هدف آمریکا چه از طریق مذاکره و یا تهاجم نظامی احتمالی به کشورمان به یغما بردن انرژی ایران است.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: موضوع مذاکره با آمریکا در حالی که چنین موضوعاتی، از سوی آمریکا به اختلاف‌نظر درون جمهوری اسلامی ایران و تمایل برخی از نخبگان به کوتاه آمدن در مقابل آمریکا تعبیر می‌شود، اساساً با مصالح و منافع جمهوری اسلامی ایران سازگاری ندارد.

وی یادآور شد: به دلیل آنکه آمریکا یک کشور استکباری است، اصل مدیریت در عرصه سیاست خارجی ما استکبار ستیزی است و بیگانه ستیزی نیست.

 

*رابطه با آمریکا یعنی تأمین منافع استکبار

امام جمعه قزوین با بیان این مطلب که رابطه با آمریکا به معنای تأمین منافع استکبار است، گفت: فرمایش مقام معظم رهبری از جمله تولید ملی نباید فقط به شکل شعار توسط مسئولان پیگیری شود بلکه باید به مرحله اجرا درآید.

امام جمعه قزوین با اشاره به ۲۰ فروردین سالروز قطع رابطه سیاسی ایران و آمریکا بیان کرد: نظام اسلامی، نظام استکباری را نظامی ظالمانه می‌دانست و به این دلیل نیز راضی به قطع رابطه با آمریکا شد زیرا این ارتباط به معنای تأمین منافع استکبار است و پهلوی نیز به دنبال همین تأمین منافع استکبار بود.

وی عنوان کرد: تصور آمریکایی‌ها این بود که با قطع رابطه و اعمال تحریم‌ها، مردم با آمریکا سازش کنند ولی امام خمینی (ره) با شجاعت این قطع رابطه را پذیرفتند زیرا این رابطه را یک رابطه ارباب و رعیتی می‌دانستند.

 

*تدابیر رهبری تهدیدهای آمریکا را به فرصت تبدیل کرده است

امام جمعه برازجان امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به سالروز قطع رابطه ایران و آمریکا اشاره کرد و گفت: به فرموده امام راحل رابطه ایران و آمریکا در واقع رابطه ظالم و مظلوم است و این رابطه اهمیتی ندارد.

حجت‌الاسلام حسن مصلح یادآور شد: در سه دهه گذشته آمریکا با تهدید و تحریم در برابر ایران ایستاده که با تدابیر رهبری و با پشتیبانی مردم این تهدیدات به فرصت تبدیل شده است.

 

*مطرح کردن مذاکره با آمریکا تاسف‌بار است

امام جمعه موقت اهواز گفت: مطرح کردن مسئله رابطه با آمریکا از طرف برخی از مسئولان نظام تاسف‌بار است.

آیت ‌الله محسن حیدری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهواز اظهار داشت: یکی از مسئولان پیشنهاد مذاکره با آمریکا را مطرح کرده که جای تاسف دارد چرا که مذاکره با آمریکا ظالم به معنی تسلیم شدن در برابر این کشور است.

وی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس بحث مذاکره با آمریکا مطرح شد که امام خمینی (ره) با این عمل به شدت مخالف بود و در حال حاضر رهبر معظم انقلاب نیز با این کار بسیار مخالف است و تکلیف این بحث از سوی امام (ره) و مقام معظم رهبری روشن است.

 

حیدری تاکید کرد: ایجاد ارتباط به آمریکا به نوعی ظلم به حضرت امام و مواضع روشن ایشان در دوران انقلاب اسلامی است و در شرایط کنونی نیازی به این واقعه نیست.

این مسئول با اشاره به شکست هیمنه آمریکا در منطقه و تلاش متحدان این کشور برای تحریم جمهوری اسلامی ایران گفت: تحریم علیه ایران از سوی دشمنان نه تنها به ضرر ملت ایران نبوده بلکه باعث استقلال و پیشرفت روز افزون کشور و پس رفت و رکود دشمنان شده است.

 

*ما نمی‌توانیم با آمریکا کنار بیاییم

حجت‌الاسلام و المسلمین رضایی بیرجندی امام جمعه بیرجند، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان بیرجند، گفت: ما با کشوری که اساس آن بر درندگی است نمی‌توانیم کنار بیاییم.

وی یادآور شد: طبق گفته امام راحل رابطه ما و آمریکا شبیه رابطه گرگ و میش است. این بدان معناست که ما با نظامی که اساس آن با تبذیر و دروغ است نمی‌توانیم کنار بیاییم.

رضایی اضافه کرد: ما اهل گفتگو هستیم اما زمانی که شرایط آن به وجود آمده و آمریکا از راهی که طی می‌کند تغییر مسیر داده و خود را اصلاح کند، پای میز مذاکره خواهیم نشست.

وی با اشاره به در پیش بودن روز ملی فناوری هسته‌ای، آن را نمونه‌ای از قدرت روزافزون ایران اسلامی دانست و افزود: طبق دستورات قرآن کریم ما باید خود را تقویت کرده تا توانایی ایستادگی در مقابل دشمنان را داشته باشیم.

 

*مذاکره با آمریکا هیچ معنا و مفهومی ندارد

حجت‌الاسلام اکبر افشارمنش امام جمعه عنبرآباد گفت: ارتباط با آمریکا و مذاکره با استکبار که هر روز علیه نظام اسلامی و مظلومان عالم توطئه‌های ننگین دارد، هیچ معنا و مفهومی ندارد.

افشارمنش تصریح کرد: کسانی که دم از ارتباط با آمریکا می‌زنند، بدانند یعنی تسلیم خواسته‌های آمریکا شدند و این کشور جز ظلم و ستم در جهان چیزی دیگر را دنبال نمی‌کند و با جمهوری اسلامی که پرچم‌دار مبارزه با ظلم و ستم و حمایت از مظلوم است، یک‌جا جمع نمی‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا در طول دوران انقلاب اسلامی با شررات‌های فراوان علیه جمهوری اسلامی همیشه ناکام مانده است و با این اوصاف ارتباط با آمریکا و مذاکره با استکبار که هر روز علیه نظام اسلامی و مظلومان عالم توطئه‌های ننگین دارد، هیچ معنا و مفهومی ندارد.

 

*هیمنه استکبار پوشالی و شکستنی است

امام جمعه موقت ارومیه گفت: هیمنه و ابهت استکبار جهانی پوشالی و شکستنی است.

حجت‌الاسلام سید محمد فخری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه تابوی شکست‌ناپذیری ارتش رژیم صهیونیستی را در هم شکست اضافه کرد: با این اقدام بر جهانیان ثابت شد که هیمنه استکبار پوشالی و شکستنی است.

وی تاکید کرد: ملت‌های مسلمان با داشتن منابع عظیم نفت و گاز می‌توانند با تلاش و کوشش هیمنه اقتصادی استکبار جهانی را در هم بشکنند.

 

*انرژی هسته‌ای حاصل تحریم‌های دشمنان علیه نظام است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: انرژی هسته‌ای حاصل تحریم‌های دشمنان علیه نظام است و ایران اسلامی در این تحریم‌ها به پیشرفت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای دست یافته است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای قطع رابطه با آمریکا ادامه داد: مقام معظم رهبری معتقد هستند که نباید در برابر آمریکا و ایادی استکبار عقب‌نشینی کرد.

وی با بیان اینکه هر گاه نظام اسلامی در برابر زورگویی‌های استکبار کوتاه آمده و عقب‌نشینی کرده است، به ضرر کشور تمام شده است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز به مقابله در برابر استکبار تاکید دارند.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه در ۳۳ سال گذشته نظام اسلامی گامی در برابر خواسته‌های نابجای دشمنان عقب‌نشینی نکرده است، افزود: شعارها و مبانی انقلاب از دیدگاه مقام معظم رهبری به دلیل مقابله با استکبار تحقق یافته است.

 

*اسلام آمریکایی و صهیونیستی در بین مسلمانان جایگاهی ندارد

ماموستا حسام‌الدین مجتهدی امام جمعه سنندج با تأکید بر هوشیاری و دقت مسلمانان در برابر توطئه‌های شوم دشمنان اسلام، گفت: اسلام آمریکایی و صهیونیستی در بین مسلمانان جایگاهی ندارد.

 

*رابطه ایران و آمریکا هنوز هم رابطه گرگ و میش است

حجت‌الاسلام عباس پورصادقی امام جمعه موقت مهریز با اشاره به سخنان اخیر یکی از مسئولان کشور مبنی بر ارتباط با آمریکا، این مواضع را تعجب‌آور دانست و با اشاره به مواضع و بیانات حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و جنایت‌ها و خیانت‌های آمریکا نسبت به ملت مسلمان ایران و مسلمین جهان اظهار داشت: رابطه ایران و آمریکا هنوز هم رابطه گرگ و میش است.

وی تاکید کرد: ما ارتباط را حرام نمی‌دانیم ولی بر اساس دستورات اسلام، رابطه‌ای که با دیگران برقرار می‌کنیم باید بر اساس عزت و کرامت انسانی باشد و تا زمانی که آمریکا خوی استکباری دارد ما نمی‌توانیم با آنها رابطه داشته باشیم.

پورصادقی عنوان کرد: بچه‌های ۱۰ ساله هم می‌فهمند که آمریکا همچون گرگ، خوی استکباری دارد و نمی‌توان با آن رابطه داشت.

وی بیان کرد: در سه دهه گذشته آمریکا با تهدید و تحریم در برابر ایران ایستاده که با تدابیر رهبری و با پشتیبانی مردم این تهدیدات به فرصت تبدیل شده است.

 

*آمریکا دشمن شماره یک مستضعفان جهان است

امام جمعه سوق گفت: دولت آمریکا برای بیشتر بلعیدن ذخایر مادی کشورهای تحت سلطه از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کند و آمریکا امروز دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است.

حجت‌الاسلام یوسف عمرانی‌نژاد قطع رابطه با آمریکا در ۲۰ فروردین ۵۹ را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت:‌ این اقدام سبب شد تا کشور ما پس از پیشرفت‌های علمی در ۲۰ فروردین جشن ملی فناوری هسته‌ای را بگیرد.

 

*قطع ارتباط سیاسی با آمریکا جهش علمی ایران را در پی داشت

امام جمعه موقت با اشاره به اینکه ایران رتبه نخست تولید علم در دنیا را دارد، گفت: بنا به گفته تعدادی از مجامع بین‌المللی پیشرفت علمی ایران در طی یک سال ۲۰ درصد افزایش داشته است.

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اصفهان با اشاره به روز ۲۰ فروردین سالروز قطع ارتباط سیاسی ایران با آمریکا گفت: این حادثه به ظاهر برای بعضی تلخ بود، اما حضرت امام (ره) به برکات این قطع ارتباط اشاره کردند و فرمودند یکی از خدمات آمریکا به ایران قطع ارتباط سیاسی بود که فرصتی برای جهش علمی و عملی ملت ایران به وجود آورد.

وی تصریح کرد: از دیگر سو قطع ارتباط سیاسی ایران و آمریکا به اعتراف تمامی اهل فن به نفع ایران تمام شده و بعضی از مجامع علمی آمریکا اعلام کرده‌اند که در طی ۱۰ سال این کشور از اوج قدرت خود به پایین‌ترین سطح از لحاظ قدرت و نفوذ در جهان تنزل پیدا کرده است.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ