رویترز: ایران از بازارهای جهانی برای سوریه غلات می خرد
تاريخ ارسال خبر : 2 ژوئن 2012 | ساعت 14:16 | کد خبر: 14405 | sv63 | چاپ این مطلب

رویترز در گزارشی نوشت ایران در زمینه تامین غلات و حبوبات مورد نیاز سوریه، به این کشور تحت تحریم بین المللی کمک می کند.

رویترز اضافه می کند: بازرگانان بین المللی غلات و حبوبات در لندن و پاریس گفته اند به دلیل تحریم های سخت علیه سوریه، ایران برای این کشور از بازارهای بین المللی، غلات و حبوبات خریداری می کند.

این بازرگانان اضافه کردند: ایران برای خرید غلات مورد نیاز سوریه، به بازار سیاه مراجعه کرده و قراردادهای کوتاه امضا خواهد کرد. در این شیوه ایران به جای سوریه از بازارهای جهانی حبوبات و غلات مورد نیاز این کشور را خریداری می کند و برای این کشور می فرستد.

تحریم های غربی علیه سوریه و خشونت های روبه افزایش در این کشور،مانع از امضای قراردادهای شرکت های بازرگانی بین المللی با دمشق است.

دو کشور ایران و سوریه هم اکنون تحت تحریم هایی از سوی کشورهای غربی قرار گرفته اند. این تحریم ها به طور مستقیم، صادرات مواد غذایی به این دو کشور را منع نمی کند اما تحریم های مالی و حمل و نقل کالا، امضای قراردادهای خرید همه انواع کالاها را برای سوریه سخت و پیچیده کرده است.

رویترز می نویسد: ایران از سوریه، غنی تر و از تجربه بیشتری در دور زدن تحریم ها برخوردار است و با وجود امکانات محدودش، به هم پیمان خود که با مشکلات انبوهی مواجه است کمک می کند.

یک بازرگان غلات و حبوبات در پاریس در این باره می گوید: معتقدم بخش اعظم این خریدارای غلات و حبوبات برای سوریه از بازار سیاه صورت می گیرد. خریداری این حبوبات و غلات، بدون انجام مناقصه بین المللی انجام می شود. این غلات خریداری شده از ایران به سوریه منتقل خواهد شد.

شماری از بازرگانان غلات در مراکز بازرگانی غلات در اروپا و خاورمیانه گفته اند ایران به دولت سوریه در مقابله با تحریم های بین المللی و تحریم های مالی کمک می کند.

یک بازرگان غلات در غرب اروپا هم که خواست نامش اعلام نشود گفت: ایران قطعا به سوریه کمک می کند. دو کشور توافقنامه های دوجانبه میان خود دارند.

این خبر در حالی منتشر شده است که ایران خود برای خرید غلات مورد نیازش با مشکلاتی مواجه بود و در خرید غلات از دیگر کشورها، به جای پرداخت پول، کالاهایی مانند طلا و نفت ارائه کرده است.

قبل از این هم خبرهایی درباره اقدام ایران برای فروش نفت سوریه منتشر شده بود.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ