زیان ۲۴ میلیارد دلاری ثروتمندان جهان طی یک هفته
تاريخ ارسال خبر : 3 ژوئن 2012 | ساعت 10:45 | کد خبر: 14427 | sv68 | چاپ این مطلب

به دنبال افزایش نگرانیهای بین المللی نسبت به وضعیت مالی و بدهی منطقه یورو و مشکلات اقتصادی آمریکا، ثروتمندان بزرگ جهان هفته گذشته ۲۴ میلیارد دلار زیان دیدند .

خبرگزاری فارس: زیان 24 میلیارد دلاری ثروتمندان جهان طی یک هفته

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، افزایش نرخ بهره استقراض در اسپانیا و افزایش نرخ بیکاری در آمریکا طی ماه گذشته تاثیر زیادی بر زیان ۲۴٫۴ میلیارد دلاری ثروتمندان بزرگ جهان در هفته گذشته داشته است .

بر این اساس ، وزارت کار آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد اقتصاد این کشور طی ماه گذشته تنها ۶۹ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است و نرخ بیکاری آمریکا به بیش از ۸٫۲ درصد رسیده است .

بر اساس این گزارش ، شلدون آدلسون بیست و دومین ثروتمند بزرگ جهان طی هفته گذشته با افت ۲٫۲ میلیارد دلاری دارایی و ثروت خود روبرو شد .ارزش سهام شرکت لاس وگاس سندس متعلق به وی طی هفته گذشته بیش از ۱۰ درصد کاهش داشته است .

این گزارش افزود ، پس از اعلام افزایش نرخ بیکاری در آمریکا ، شاخص سهام صنعتی داو جونز ، شاخص اس اند پی ۵۰۰ به شدت کاهش داشته است . شاخص اس اند پی روز اول ژوئن با افت ۲٫۴۶ درصدی روبرو شد که این بیشترین کاهش از نوامبر گذشته بوده است . شاخص اس اند پی روز اول ژوئن با افت ۲٫۴۶ درصدی روبرو شد که این بیشترین کاهش از نوامبر گذشته بوده است .

ارزش سهام شرکت فیس بوک متعلق به مارک زوکربرگ نیز طی هفته گذشته بیش از ۱۳٫۱ درصد کاهش یافت و زوکربرگ با کاهش ارزش ثروت و دارایی های خود روبرو شد . میزان دارایی های وی هم اکنون به ۱۴٫۱ میلیارد دلار رسیده است .

کارلوس اسلیم مکزیکی بزرگترین ثروتمند جهان با ۶۳ میلیارد دلار دارایی طی هفته گذشته با کاهش ۳٫۱ میلیارد دلاری ارزش ثروت خود روبرو شد . ارزش سهام شرکت مخابراتی وی موسوم به آمریکا موویل طی هفته گذشته ۳ درصد کاهش یافت .

بیل گیتس دومین ثروتمند بزرگ جهان نیز بیش از ۵۸٫۲ میلیارد دلار ثروت در اختیار دارد . ایکه باتیستای برزیلی که دوازدهمین ثروتمند بزرگ جهان است با افت ۸٫۱ درصدی ارزش سهام بانکو برادسکو طی هفته گذشته روبرو شده است وی بیش از ۲۴٫۹ میلیارد دلار ثروت دارد .


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ