پخش زنده تلویزیونی گذر زهره از فراز شمس العماره
تاريخ ارسال خبر : 5 ژوئن 2012 | ساعت 19:02 | کد خبر: 14573 | sv53 | چاپ این مطلب

پخش زنده ویژه برنامه گذر زهره از شبکه چهار سیما از ساعت ۵ بامداد چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه با تصویر برآمدن خورشید از خلیج فارس آغاز می شود.

به گزارش ایسنا، اگر ابزار رصدی یا فیلترهای خورشیدی ایمن در دسترس ندارید می توانید گذر زهره را از شبکه چهار سیما ببینید؛ کافی است اندکی سحر خیز باشید!

گذر زهره یکی از پدیده های نادر نجومی است که چرخه این رویداد دوره هایی طولانی مدت دارد. اگر فرصت رصد بار گذر زهره چهارشنبه را از دست بدهید باید ۱۵۴ سال تا گذر بعدی صبر کنید!

بیش از یک قرن پیش، عبدالغفار نجم الدوله، منجم ناصرالدین شاه از فراز عمارت شمس العماره رویداد نادر گذر زهره را رصد کرد و حالا شبکه چهار سیما قصد دارد در اقدامی نمادین از همین مکان اقدام به پخش زنده گذر زهره نماید.

علی اکبر عبدالرشیدی و سیاوش صفاریان پور اجرای این ویژه برنامه علمی را بر عهده خواهند داشت و در طی بیش از چهار ساعت می کوشند ضمن انعکاس این پدیده نجومی از زوایای گوناگون گذر زهره، خورشید و سیاره زهره را واکاوی کنند.

گروه برنامه ساز این ویژه برنامه قصد دارند با استفاده از چندین تلسکوپ تصاویری جذاب از این پدیده را بر روی آنتن ارسال کنند.

دکتر محمد تقی میرترابی ، نفیسه نعیمی پور، دکتر محمد رضا نوروزی و گروهی از کارشناسان و منجمان در این ویژه برنامه تلویزیونی حضور خواهند داشت.

ویژه برنامه گذر زهره در شبکه چهار سیما کاری از برادران صفاریان پور است که سالها برنامه های پرشمار علمی و نجومی از جمله برنامه آسمان شب را برای تلویزیون تولید کرده اند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ