بانوی نخست فرانسه همچنان روزنامه نگاری می کند
تاريخ ارسال خبر : 8 ژوئن 2012 | ساعت 10:26 | کد خبر: 14764 | sv44 | چاپ این مطلب

بانوی نخست فرانسه با وجود سکونت در کاخ الیزه پاریس، همچنان به کار روزنامه نگاری خود ادامه می دهد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، “والری تریروایلر” همسر غیر رسمی فرانسوا اولاند رئیس جمهور جدید فرانسه همچنان به عنوان یک روزنامه نگار در مجله “پاریس مچ” پاریس فعالیت می کند.

سردبیر مجله پاریس مچ در این باره می گوید که او هیچ تضاد منافعی میان این دو موضوع نمی بیند.

خانم تریروایلر (۴۷ ساله) که سال ها پیش در هنگام فعالیت به عنوان خبرنگار سیاسی با اولاند از نزدیک آشنا شده بود هم اکنون در این مجله در بخش پوشش رسانه ای خبرهای فرهنگی، نمایشگاه های هنری و کتاب های تازه چاپ شده فعالیت می کند.


سردبیر مجله پاریس مچ اضافه کرد: این وضعیتی است که تاکنون برای ما رخ نداده. تریروایلر در نوامبر گذشته یعنی هنگام انتخاب اولاند به عنوان کاندیدای حزب سوسیالیست برای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، از فعالیت در حوزه سیاسی خودداری کرد.

سردبیر مجله پاریس مچ درباره آینده نشریه اش می گوید:” در سال های آینده در پوشش رسانه ای زوج ریاست جمهوری، بی طرفانه و همراه با استقلال رفتار خواهیم کرد. شعار ما این است: تنها ستاره، مجله ماست.”

تریروایلر که تاکنون دو مرتبه طلاق گرفته و مادر سه پسر است، هم اکنون به عنوان شریک غیررسمی اولاند زندگی می کند.
او گفته است همچنان دوست دارد به عنوان یک کارمند فعالیت کند حتی هم اکنون که نقش بانوی نخست فرانسه را ایفا نماید.

تریروایلر همچنین در مارس گذشته یعنی هنگام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از انتشار عکس و مطلبی درباره او و اولاند در صفحه نخست مجله پاریس مچ ، انتقاد کرد.

 

او در آن مقطع در توییتر نوشت: چقدر شوک آور است وقتی خودت را در مجله ات می بینی. من از استفاده از عکسم در مجله بدون اجازه یا حتی هشدار، ناراحتم.

اولاند قبل از این به مدت ۲۵ سال بدون ازدواج با سگولن رویال زندگی کرد و در این مدت از او دارای ۴ فرزند شد. رویال هم حزبی سوسیالیست اولاند بود که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۷ توانست پس از سارکوزی در جایگاه دوم قرار بگیرد.

رسانه های فرانسه قبل از این با اشاره به زندگی مشترک اما بدون ازدواج رسمی اولاند و تریروایلر نوشته بودند: “این شیوه زندگی می تواند وضعیت “اولاند” را در سفرهایش به کشورهای دارای حکومت های سختگیر دینی مانند واتیکان، عربستان، اندونزی و دیگر کشورها پیچیده کند.”


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ