پیام نور ۳ هزار دانشجوی فوق لیسانس بدون پایان نامه می‌پذیرد
تاريخ ارسال خبر : 7 جولای 2010 | ساعت 11:28 | کد خبر: 154 | sv89 | چاپ این مطلب

معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور در سال جاری ۳ هزار دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش محور (فوق لیسانس بدون پایان نامه) از طریق کنکور کارشناسی ارشد می پذیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله معتمدی صبح امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به پذیرش دانشجوی آموزش محور در دانشگاه پیام نور گفت: به منظور اجرای طرح آموزش محور برای مقطع کارشناسی ارشد و با توجه به اینکه امسال ما از وزارت علوم مجوز سیستم آموزش محور را دریافت کردیم، ۳ هزار دانشجوی آموزش محور(فوق لیسانس بدون پایان نامه) از طریق آزمون سراسری پذیرفته خواهند شد.
 
برگزاری آزمون دوره دکتری دانشگاه پیام نور در ۲۵ تیر
 
معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور با اشاره به آزمون دوره دکتری دانشگاه پیام نور گفت: بیش از ۶ هزار داوطلب در ۲۸ رشته گرایش در آزمون نوبت هشتم دوره دکتری دانشگاه پیام نور به رقابت می پردازند. این آزمون ۲۵ تیر ماه برگزار می شود.
 
نتیجه نهایی کنکورهای فراگیر نیمه دوم شهریور اعلام می‌شود
 
معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور با اشاره به اعلام نتایج آزمونهای فراگیر این دانشگاه اظهار داشت: نتایج نهایی آزمونهای فراگیر دانشگاه پیام نور تا قبل از آغاز سال تحصیلی و در نیمه دوم شهریور ماه منتشر خواهد شد.
 
وی همچنین به ظرفیت پذیرش در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور اشاره کرد و گفت: آزمونهای فراگیر دانشگاه پیام نور در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه گذشته برگزار شد و برای پذیرش در این دوره ها نسبت به سال گذشته دو برابر ظرفیت ایجاد شده است.

معتمدی با بیان اینکه نسبت شرکت کنندگان در آزمون امسال نسبت به سال گذشته رشد داشته است، گفت: امسال در آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد ظرفیت برای پذیرش بین ۱۰ تا ۲۰ نفر به شکل متغیر در هر رشته محل خواهد بود و در نهایت سه هزار نفر پذیرفته خواهند شد.
 
جذب ۴۰۰ عضو هیئت علمی دکتری در دانشگاه پیام نور

معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور یکی از سیاست های این دانشگاه در بحث کیفیت سازی است، اظهار داشت: بر اساس برنامه توسعه چهارم باید حداقل ۷۲ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاههایی که زیر مجموعه وزارت علوم هستند، استادیار و بالاتر باشند البته دانشگاه پیام نور به خاطر توسعه کمی که در سالهای اخیر داشته است، با این موضوع فاصله دارد لذا سعی می شود این فاصله جبران شود.
 
 وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور آمادگی دارد بیش از ۴۰۰ نفر عضو هیئت علمی با درجه دکتری را جذب کند، گفت: ۳۵ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور استادیار به بالا هستند .

 
فراهم شدن دسترسی مجازی به منابع علمی

معتمدی اظهار داشت: در راستای آموزش مبتنی بر فناوری نیز دانشگاه پیام نور اقداماتی را انجام داده به طوریکه برای رفاه حال دانشجویان برنامه های آموزشی دانشگاه پیام نور در قالب CD طراحی شده است چنانچه دانشجویی نتواند در کلاسهای حضوری شرکت کند، می تواند CD تدریس اساتید را تهیه و در دسترس داشته باشد.
 
راه اندازی واحدبین الملل دانشگاه پیام نور در کیش و عسلویه
 
معاون دانشگاه پیام نور با اشاره به پذیرش دانشجو در واحدهای بین المللی دانشگاه پیام نور در کیش و عسلویه گفت: مجوز تأسیس واحدهای بین المللی کیش و عسلویه اخذ شده است و این واحدها در سال تحصیلی جدید اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می کنند.
 
برگزاری متمرکز امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور
 
معتمدی با بیان اینکه تمامی آزمون های پایان ترم دانشگاه پیام نور به صورت متمرکز برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه همه دانشجویان این دانشگاه به صورت متمرکز ثبت نام و انتخاب واحد می کنند، تمامی آزمون ها به صورت متمرکز در واحدها و مراکز دانشگاه پیام نور انجام می شود.
 
وی یادآور شد: دانشجویان هنگام برگزاری امتحان ها در پایان ترم از یک کارت آزمون به همراه اطلاعات شخصی (اسم و عکس دانشجو) و برنامه های درسی برخوردار می شوند و در روز آزمون پایان ترم نیز از یک پاسخنامه که عکس و اطلاعات شخصی آنها بر روی آن چاپ شده است، بهره مند می شوند که این اقدام امکان خطا و اشتباه را در آزمونهای پایان ترم دانشگاه کاهش می دهد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ