حمله خطرناک ایموها به شهر تهران! +تصاویر
تاريخ ارسال خبر : 27 سپتامبر 2012 | ساعت 20:07 | کد خبر: 19810 | sv44 | چاپ این مطلب

ترویج مدهای گروه ایمو در شهر تهران از جمله جدید ترین حملات فرهنگی به اجتماع بومی اسلامی ماست که در نهایت منجر به پذیرش خودکشی و پوچ گرایی خواهد شد.

وبگردی ۲۰:۳۰،شاید شما هم از دیدن آنان در خیابان های شهر و ظاهر خاصشان متوجه تعلق این افراد به یک قالب فکری غیر متعارف شده باشید. به هر حال گروهی با نام ایموها مدتی است که از خارج کشور وارد شهرهای بزرگ ما نیز شده اند.
Emotional – (احساساتی ) و نام یک نوع موسیقی است که طرفداران زیادی در غرب دارد. طرفداران موسیقی امو به روش خاص خود لباس می پوشند، رفتار میکنند، صحبت می کنند و آرایش مو خاص خود را دارند. ممکن است طبق آیین امو هر کس استعداد امو شدن را داشته باشد اما برای بسیاری از افراد پذیرش تمام قوانین آن غیر قابل تحمل است.


امو فقط به مدل مو و لباس خلاصه نمی گردد، بلکه نوعی از هنر مدرن و غیر رسمی تحت تأثیر رپ و موسیقی های شیطان پرستانه در حد افراطی است. اموها در بین خود زبان خاصی دارند که نوعی گویش ابداعی و بدوی می باشد. معمولاً از قانون جامعه پیروی نمی کنند، تظاهر به دوری از خشونت را در دستور کار دارند و مدعی هستند که به جز آسیب رساندن به خود (از راه خودزنی) به کس دیگری آسیب نمی زنند. خود کشی یکی از مهمترین ارکان این گروه کاذب است؛ تا جایی که نماد کلی آن را تصویز یک تیغ شکل داده است.

 

اموها کم حرف و به اصطلاح خود احساساتی هستند و بزرگترین تفریحشان معاشقه با فرد مورد علاقه است. این رفتار افسرده گونه با استفاده کردن از رنگهای مالیخولیایی مثل بنفش و مشکی در لباس های این افراد، تشدید می گردد.

 

مدل موی امویی سیاه پر کلاغی، اتو کشیده و صاف بوده و با تل بلندی روی چشم راست یا چپ را می پوشاند. البته موها باید به اندازه لازم بلند باشد تا بتوان تل ها را طوری کوتاه کرد که طرف راست یا چپ صورت را بپوشانند.در واقع کسی نباید بتواند طرف راست صورت را بخصوص چشم راست را ببیند!!!


فرق پانک ها با ایموها: به عقیده خود این گروه تفاوتشان با گروه دیگر پانک ها در واکنش به مسائل است. به طوری که یک ایمو با تظاهر به احساساتی بودن واکنش های درونی ارائه خواهد داد ولی یک پانک ممکن است واکنشی تندی چون قتل نیز از خود بروز دهد.
(پانک= آزادی خواه + آشوبگر/ ایمو= آزادی خواه + گوشه گیر )


دسته بندی ایموها
ایمو‌ها در تقسیم بندی کلی به ۵ دسته تقسیم میشوند که از این ۵ دسته، ۳دسته از اهمیت بیشتری برخوردارند. ترتیب روایت از کمترین میزان اهمیت خواهد بود:

 

Anti-Emo (ضد ‌ایمو): اینگونه افراد در واقع واکنشی به اعمال دیوانه وار ایموها هستند، اما جزئی از دسته ایمو‌ها به حساب می آیند این گروه همواره بر ضد ایمو‌ها فعالیت می کنند و تا کنون سایر دسته ها از این گروه زیانهای زیادی دیده اند. برای مثال در برخی‌ از مواقع آنتی‌ایمو‌ها راهپیمایی هایی‌ بر ضد ایموها براه انداختند، که دولت های غربی به طرفداری از ایمو‌ها در مقابل آنها ایستادگی کرد.


EmoFan (ایمو فن /طرفدار ایمو): این دسته از ایمو‌ها نیز مانند آنتی ایمو ها، ایمو به حساب نمی‌‌آیند، اما بر خلاف آنتی ایمو‌ها اینگونه افراد طرفدار ایمو‌ها هستند. معمولا طرفداران ایمو کسانی‌ هستند که عکسهای ایمو ها را جمع آوری میکنند و به نوعی مشوق آنان محسوب می گردند.


Emo Poser (ایمو پوزر): یکی‌ از دسته جات ایمو، ایمو پوزر‌ها هستند؛ این گونه ایمو ها، در ظاهر ممکن است ایمو باشند اما در واقع یک ایمو کامل نیستند، زیرا تنها ظواهر ایمو‌ها را تقلید می کنند، بدون آنکه مکلف به اجرای قوانین باشند. متاسفانه در ایران، بیشترین آمار ایمو پوزر‌ها را در میان دسته جات دیگر داریم؛ ایمو پوزر‌ها ممکن است ظاهری ایمو داشت باشند، اما از طرفی‌ به آهنگ‌های مانند رپ علاقه نشان دهند، اینگونه افراد حتی بعضی‌ مواقع عکس‌های ایموهای معروف را دزدیده و بر روی پروفایل و مدارک هویتی خود قرار میدهند. ایمو ها دیگر این دسته را مایه بی اعتباری خود می دانند.


Emo Kid (ایمو کید/ ایمو معمولی‌): یکی‌ از ساده‌ترین و پر جمعیت‌ترین دسته های ایمو ایمو کید‌ها هستند. این گروه معمولا ساده اند و با اجرای قوانین ایمو به طور کامل، در محافل ظاهر میشوند؛ گاه ایمو کید‌ها ظاهری عجیب تر از سایر گروه ها را از خود بروز می دهند. دست زدن به اعمال غیر متعارف برای خروج از انزوای اجتماعی از عادات آنان به شمار می رود. ایمو کید‌ها از سبک‌های مختلف راک نیز پیروی میکنند.


Scene Kid (سین کید/ ایمو صحنه/ ایمو حرفه ای): این ایمو‌ها بالا‌ترین درجهٔ ایمو را به خود اختصاص داده ا‌ند، زیرا نسبت به سایرین دارای برون نمایی و بروز های هنری بیشتری هستند. سین کید‌ها نسبت به ایمو های دیگر کمی متفاوت تر و شاد تر به نظر می رسند. این ایمو‌های حرفه ای‌ معمولا مانند یک رهبر یا یک الگو برای سایرین هستند. سین کید‌ها نیز از همان سبکهای مختلف راک بخصوص “ایمو راک” و “اسکریمو” پیروی می‌کنند، پیشمیروند. سین کید‌ها به طور معمول دارای معروفیت و اهمیت فراوانی در بین دیگر ایمو‌ها هستند.


معروف ترین ایموها: سین کید
پر جمعیت‌ترین دسته ایمو: ایمو کید – ایمو پوزر
کم جمعیت‌ترین دسته ایمو: آنتی ایمو – ایمو فن (گاه می‌توان گفت سین کید‌ها هم در این دست قرار میگیرند)
محبوبترین دسته ایمو: ایمو فن – ایمو کید
جوانترین دسته ایمو: ایمو فن – ایمو کید
مسنترین دسته ایمو: آنتی ایمو – سین کید

 

ظاهر ایموها
ظاهر و بخصوص مدل موی ایموها الهام گرفته از یک انیمیشن محبوب ژاپنی (Code Geassis) که ابتدای دهه نود پخش می شد، است! مدل مو از مهمترین مشخصه ظاهر ایموهاست.

 

 


سبک رایج موی ایموها موهای صاف، به رنگ پرکلاغی (رنگ موی اغلب ژاپنی ها- گرچه رنگهای زیاد دیگه بویژه آبی، صورتی، قرمز یا بور هم در میان ایموها رایج است.) اندازه موها بلند بوده و با لایه های زیاد چَتری همراه با تکٌه های کلفت و نازک. در تمام مدلهای مختلفش روی یک چشم (ترجیحا چشم راست) یا هردو چشم را میپوشاند. علت این امر به گفته ایموها این است که دنیا و دیدن آن، برای آنها نکوهیده است؛ همچنین برخی گفته اند اعضای این گروه برای مخفی کردن گریه خود چنین می کنند!

 


برای آرایش صورت (چه در ایمو گیرل و چه در ایمو بوی) باید صورت را تا جایی که پوست اجازه میدهد سفید کنند زیرا آرایش روی پوست سفید نمود بیشتری دارد. بعد از سفید کردن پوست با خط چشم به مقدار زیاد دور چشم را آرایش می کنند.
چه دخترها و چه پسرهای ایمو معمولا از لاک تیره برای ناخن ها استفاده میکنند.

 

 


ایموها عمدتا لباس های عکس دار میپوشند. رنگهای صورتی (دختران ایمو) قرمز مشکی و بنفش از رنگ های اغلب لباس هاست .همینطور در بعضی مد ها تاکید بر رنگ سیاه و سفید نیز وجود دارد.

 

 


تی-شرت عکس دار (معمولا آستین کوتاه)که معمولاً عکس موزیسین ها یا شخصیت کارتونی یا نوشته های عحیب یا “اسامی گروههای ایمو” را به همراه دارند، مورد علاقه آنها می باشند.


مچبند، کفش اسکیت و عینک افتابی هم از وسایل رایج ایموهاست. سویشرت های کلاه دار زیپی محبوبیت خاصٌی در لباس های کلاسیک امو دارند. شلوار های جین آبی نفتی تیره و مشکی که تنگ و باریک باشند نیز محبوبند. این شلوارها وقتی پاره شوند و با یک کمربند نقطه دار(معمولاً ها رنگ مشکی یا نقره ای) همراه گردند از شیک ترین لباس های ایمو اند.


کفش اموها یا ایموها اشکال خاصی دارد و معمولاً رنگ تیره و چرک و با طرح های دارک و حزن آمیز همراه است. پارگی در این بخش هم مورد علاقه است. پوشیدن کفشهای لنگه به لنگه با یک شکل و با دورنگ مختلف هم رایج می باشد. کفش های Converse ، Van یا DC کفشهای معمول هستند ولی کفش های پاشنه بلند Pump و Doc Martin برای امو گیرل ها قابل قبول ترند. Zara و Allstar و Exit از کفش های ایموی ارزان قیمت اند.


سوراخ کردن لبها (و بعضا بینی) و آویختن فلز هم که ظاهرا به ریشه شیطانی ایمو ارتباط داشته، بین ایمو ها رواج زیادی دارد که در میان ایموهای ایرانی چندان رایج نیست.


خود کشی:
این گروه شیطانی تقریبا از گروه های بسیار کم سن و سال تشکیل شده اند و مرسوم است که شخص ایمو با رسیدن به سن بیست و پنج سالگی خودکشی می کند! این قانون ضد انسانی مهمترین اصل و نماد ایمو هاست. در واقع فرقه های مختلف شیطان پرستی سالهاست که برای کاهش جمعیت و نزول نیروهای ارزشمند انسانی در کشورهای مختلف تلاش می کنند و طراحی فرقه هایی چنین بی پایه ه و اساس هم، گویی در این راستا صورت می گیرد.

 

 

 

به نظر میرسد که پدیده”ایمو”و دیگر پدیده هایی که با سن و سال،پوشش و جوانان در ارتباط هستند به وسیله ای برای حمله به ارزش های دینی و بومی تبدیل شده است، در اغلب کشورها پلیس با اشراف بر مخرب بودن این گروه ها به طور جدی با آنها برخورد می کنند و نهادهای آموزشی نیز تصمیم هایی را برای سبک لباس پوشیدن جوانان اتخاذ کرده اند.

 

 


به گفته برخی از کارشناسان مدهای این گروه از طریق کشورهای همسایه وارد ایران شده اند. موضوع ایموها در عراق از فوریه گذشته شروع شد،در آن زمان “طالب محیمداوی”مدیر کل انجمن تخصصی پلیس که تابع وزارت کشور میباشد گفت: عناصر ما در بغداد پدیده ایمو را مشاهده کرده اند، مدارک و تحقیقاتمان در این زمینه را برای موافقت با پیگیری این قضیه و برنامه ای برای از بین بردن آن، را به وزارت کشور ارسال نمودیم.


رئیس مجلس اعلای اسلامی نیز در یک نشست خبری اعلام کرد: امروزه جامعه ما با پدیده ایمو و پدیده های مشابهی در میان جوانان کشورمان روبرو است که باید با فکر و فرهنگ معالجه شود،


“اسامه نجیفی”رئیس مجلس نیز در بیانیه ای گفت:تصفیه جوانان ایمو ترویج فرهنگ رعب و وحشت و زیر پا گذاشتن قانون می باشد، وی از دولت خواست تا با عاملین این جنایتها برخورد کند و گفت: دولت تنها قدرتی است که حق دارد چنین پدیده هایی را اصلاح کند.

به هر حال از هر راهی که این مسلک تقلیدی و مخرب و ضد انسانی وارد کشور شده باشد، باید با هشیاری مسئولین فرهنگی و ارشادی کشور تحت کنترل در آید و پیش از آسیب رسانی به جوانان از عادات اجتماعی آنان برچیده شود.

 

 

 


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ