دستیابی سپاه به محرمانه‌ترین اطلاعات دشمن
تاريخ ارسال خبر : 30 سپتامبر 2012 | ساعت 20:42 | کد خبر: 19918 | sv36 | چاپ این مطلب

دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران در مراسم افتتاح سامانه‌های فناوری اطلاعات نیروی دریایی سپاه طی سخنانی با اشاره به ماهیت انقلاب اسلامی و ماهیت نظام سلطه استکباری، خاطرنشان کرد: دشمنی ما با آمریکا، دشمنی حق با باطل است.

دریادار فدوی با تقدیر از دست اندرکاران راه‌اندازی سامانه‌های فناوری اطلاعات نیروی دریایی سپاه، گفت: ما باید دائما خودارزیابی داشته باشیم و در حوزه‌های مختلف، خود را با آن چه باید باشیم مقایسه کنیم و نقاط قوت خود را تقویت و نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.

وی با اشاره به فعالیت روزافزون دشمن در فضای مجازی و تشکیل شبکه‌های ماهواره‌ای افزود: ضد انقلاب در یک ماه گذشته به طور قابل ملاحظه‌ای به شبکه‌های فارسی زبان خود، افزوده است و با توجه به روندی که شاهد آن هستیم، ما باید در این حوزه‌ها با بهره‌گیری از متخصصان‌مان،‌ با جدیت و عزم بیشتری ورود پیدا کنیم.

دریادار فدوی در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع امنیت و حفاظت از اطلاعات اشاره کرد و گفت: اگر در سیستم‌های ما امنیت لازم وجود نداشته باشد، دشمن به راحتی می‌تواند از اطلاعات مجموعه ما استفاده کند.

وی افزود: دشمن امروز حاضر است برای بدست آوردن کوچکترین اطلاعات ما، میلیاردها هزینه کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: امنیت اطلاعاتی برای سپاه، به منزله یک شاه کلید است و باید در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: بحمدالله امروز نیروهای سایبری ما به راحتی به محرمانه‌ترین اطلاعات دشمن دست یافته‌اند و اصول نبرد سایبری به نحو مطلوبی ارتقاء پیدا کرده است.

همچنین مدیر فناوری اطلاعات نیروی دریایی سپاه در این مراسم با ارایه گزارشی از مراحل مختلف راه اندازی سامانه های فناوری اطلاعات این نیرو تصریح کرد: این اقدام در جهت فراهم کردن اشراف اطلاعاتی داخل سازمان برای بالا بردن کمیت و کیفیت راندمان و عملکرد و بهره گیری از ابزارهای نوین و روزآمد و همچنین کاهش محسوس هزینه های مادی صورت می‌گیرد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ