حقوق مادام العمر برای مدیران سیاسی
تاريخ ارسال خبر : 14 نوامبر 2011 | ساعت 23:47 | کد خبر: 7405 | sv82 | چاپ این مطلب

با رای مجلس شورای اسلامی به یک استفساریه ، از این پس با حداقل دو سال پست سیاسی، می توان ۸۰درصد حقوق مدیریتی را الی الابد دریافت کرد!
بر اساس این تصمیم که با اصرار اولیه حدود ۱۲۰ نماینده و همراهی اکثریت مجلس اتخاذ شد کسانی که حداقل دو سال در پست های سیاسی باشند، در صورتی که از این پست ها برکنار شده یا کناره گیری کنند، در صورتی که به سمت پایین تر منصوب شوند و حقوقشان کمتر از ۸۰ درصد قبل باشد، باید ما به التفاوت حقوق به گونه ای به آنها پرداخت شود که از ۸۰ درصد فوق العاده پرداخت حقوق برخوردار شوند.
نمایندگان مجلس همچنین مقرر کردند که بازنشستگان این مناصب نیز از این دریافتی دائمی برخوردار باشند. البته این مصوبه شامل مدیران و مسئولان سیاسی دولت های قبل نمی شود و از این پس لازم الاجراست.

در این نوشتار وارد نقد ماهوی مصوبه اخیر – که قطعاً جزو شاهکار(!)های مجلس هشتم است – نمی شویم و فقط چند سوال کوچک از نمایندگان می پرسیم هر چند که می دانیم نه جوابی خواهند داد و نه اصولاً گوششان بدهکار حرف حق است ؛‌ اما هیچ کدام از این ها باعث نمی شود صم و بکم ، تنها نقش تماشاچی را داشته باشیم تا برخی آقایان و خانم های نماینده تصور کنند که ملت و رسانه هایشان نمی فهمند!

۱ – کدام یک از شما نماینده ها جرأت دارد و اساساً رویتان می شود که حوزه انتخابیه تان بروید و به مردم بگویید که چنین چیزی را تصویب کرده اید؟ مخصوصاً‌ که در ماههای منتهی به انتخابات هم هستیم و حضرات بیش از پیش به خدمت مردم شرفیاب خواهید شد! همین که نمی توانید این مصوبه را برای مردم تعریف کنید ، برای اثبات ضدمردمی بودنش کافی است.

مگر شما مثلاً‌ وکیل مردم نیستید و نباید مطالبات آنها را پیگیری کنید؟ در کل این ۷۵ میلیون ایرانی چند نفرشان این مطالبه را داشته اند که بروید و برای سیاستمداران حقوق مادام العمر تصویب کنید؟ مردم چقدر باید از دست شما اعصابشان خرد شود؟

۲ – آیا جز این است که این مصوبه را برای فردای خودتان تصویب کرده اید؟
بله! درست است که در مصوبه آورده اید مدیران سیاسی دولتی  از این موهبت برخوردار می شوند ولی مگر غیر از این است که اکثر شما نماینده ها بعد از دوران نمایندگی وارد مناصب مدیریتی دولتی می شوید؟ از معاون رئیس جمهور گرفته تا وزیر و معاون وزیر و استاندار می شوید و دو سال که در این سمت ها بودید ،‌تا دم مرگ از کیسه مردم حق و حقوق(!) آن دو سالی را بر می دارید که در همان دو سال هم دستمزدش را گرفته اید! بی دلیل نیست که فقط ۱۶ نفرتان به این موضوع رأی منفی داده اید.

مصوبه نان و آبداری است ؛ ‌مبارکتان باشد ولی بدانید چیزی هم به اسم حلال و حرام و قبر و قیامت وجود دارد و باید ریال به ریال این پول ها را به ده ها میلیون صاحب حق ، بر سر پل صراط جواب پس بدهید .
البته شما می توانید ؛‌ کاری که ندارد فوقش یک استفساریه هم برای آنجا در نظر می گیرید!

۳ – اگر روز انتخابات ،‌ شرکت مردم در پای صندوق های رأی آن طوری که باید نباشد ،‌ یکی از دلایلش خود شماها هستید که با این کارهایتان مردم را از جایی که قرار بود “خانه ملت”‌ باشد ، ناامید می کنید.
مردم منت گذاشته و به شما اعتماد کرده و رأی داده اند که بروید مجلس و مشکلاتشان را حل کنید ولی وقتی می بینند که این قبیل مصوبات شرم آور و ضدمردمی از مجلس بیرون می آید دیگر چه امیدی می توانند داشته باشند؟ بنابراین هر چه زودتر خطای خود را جبران کنید و این مصوبه ننگین را از دامن مجلس بزدایید.

و در پایان از شورای نگهبان انتظار می رود این آپارتاید را مردود اعلام کند چه آن که به دلیل تبعیض آمیز بودن و ماهیت ناعادلانه اش هم با اسلام مخالف است و هم با قانون اساسی و هم خراشنده وجدان عمومی جامعه است. برای جمهوری اسلامی که مسوولانش راست می روند و چپ می آیند خود را نوکر و خدمتگزار مردم معرفی می کنند زشت است که مدیران سیاسی اش با دو سال صاحب منصبی مادام العمر به بیت المال وصل شوند. واقعاً این بود آرمان های ما؟

عصرایران ؛ جعفر محمدی


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ