“دختر کویتی و پسر قطری” دستمایه جنگ رسانه ای دو کشور!
تاريخ ارسال خبر : 11 مارس 2012 | ساعت 23:11 | کد خبر: 8821 | sv104 | چاپ این مطلب

عصرایران – درگیری یک جوان قطری با چند جوان کویتی بر مسائل اخلاقی موجب اتخاذ موضعگیری های تند از سوی رسانه های گروهی دو کشور طی چند روز اخیر شده است، به طوری که احتمال می رود موضوع به یک معضل ملی و دفاع از شرافت و غیرت تبدیل شده و روابط دو کشور را تحت الشعاع قرار دهد.

آن طور که جراید کویتی نوشته اند، ماجرا مربوط به حضور یک تبعه جوان قطری به نام علی راشد صبیح المری در کویت است که برای تفریح وخوشگذرانی از محل سکونت خود خارج شده و در یک رویداد غیر اخلاقی و ایجاد مزاحمت برای دختران کویتی با یک تبعه کویتی درگیری فیزیکی پیدا می کند. افزایش درگیری لفظی بین دو طرف موجب می شود که فرد قطری با خودروی خود تبعه کویتی را به زیر گرفته و موجب شدت جراحات و اعزام  وی به بیمارستان گردد. 

به دنبال این رویداد، روزنامه های قطری و کویتی بویژه روزنامه قطری الوطن و روزنامه کویتی الوطن به شدت علیه یکدیگر حمله کرده و هر دو روزنامه مدعی شدند که طرف مقابل مست بوده و به دیگری حمله کرده است.

روزنامه های کویتی فرد تبعه کشورشان را بعنوان فرد قهرمان با غیرت در دفاع از شرف دختران کویتی معرفی می کنند و روزنامه های قطری داستان ایجاد مزاحمت افراد مست برای قطری ها را بیان می نمایند.

هم اکنون تعدادی از افراد مرتبط با این اتفاق توسط پلیس کویت دستگیر شده و قضیه در حال تحقیق و بررسی است.

بر همین اساس این دعوای رسانه ای همچنان ادامه داشته و رسانه های دو طرف، یکدیگر را به دروغ پردازی، فتنه و کینه توزی متهم می کنند. به عنوان مثال الوطن کویتی خطاب به قطری ها نوشته است ” اگر شما شفاف و حرفه ای هستید و جرات دارید قضیه نفتکش ها را که موجب برکناری وزیر اسبق نفت شد روشن کنید! “
گفتنی است به دنبال پخش اخباری از سوی مطبوعات قطر مبنی بر اینکه وعده کمک ۲۰۰ میلیون دلاری جهت ایجاد آشوب در داخل کویت به برخی نمایندگان مجلس کویت داده شده است، این موضوع همچنان بعنوان آتشی زیر خاکستر در سطوح رسانه ای دو کشور مطرح است.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ