احتمال آزاد شدن ورود دروازه‌بانان خارجی
تاريخ ارسال خبر : 14 مارس 2012 | ساعت 13:08 | کد خبر: 8938 | sv86 | چاپ این مطلب

سرپرست کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال با اعلام تعداد تیمهای لیگ برتر و آزادگان در فصل ۹۳-۱۳۹۲، گفت: برای حضور دروازه بانهای خارجی در فصل آینده لیگ برتر از باشگاهها نظر خواهی می کنیم.


  غلامرضا بهروان در گفتگویی در خصوص تعداد تیمهای لیگ برتر و آزادگان در فصل ۹۳-۱۳۹۲، استفاده تیمهای لیگ برتر از دروازه بانهای خارجی و همچنین نامه سازمان لیگ به دو باشگاه شاهین و استقلال با امضای وی در خصوص میزبانی ورزشگاه غدیر اهواز در بازی فینال جام حذفی ضمن بیان مطلب فوق گفت: برنامه ما این است که در یک پروسه زمانی کوتاه ۲۸ تیم حاضر در رقابتهای لیگ آزادگان را به ۱۸ تیم برسانیم که این ۱۸ تیم در یک گروه با یکدیگر به رقابت بپردازند.

وی در همین خصوص افزود: این برنامه ای بود که من از قبل تهیه کرده و ارائه داده بودم و همه مسئولان فدراسیون نیز با این طرح موافقند و فضای انتخابات فدراسیون فوتبال باعث شد که این برنامه حالت اجرایی به خود نگیرد اما هدف ما این است که کاهش تعداد تیمهای لیگ آزادگان در فصل ۹۳-۱۳۹۲ اتفاق بیفتد.

بهروان با تاکید براینکه تعداد تیمهای لیگ برتر را نیز می خواهیم به ۱۶ تیم کاهش دهیم، خاطرنشان کرد: امکانات اکثر باشگاه ها اجازه نمی دهد که تعداد تیمهای حاضر در رقابتهای لیگ برتر ۱۸ تیمی باشد. دیدگاه ما به این موضوع باید واقع بینانه باشد.

وی در همین خصوص افزود: شما نگاه کنید تمام رسانه ها به ورزشگاه برگزاری فینال جام حذفی ایراد می گیرند. به عنوان مثال شما دقت کنید که ورزشگاه غدیر اهواز ساخته می شود اما حداقل یک ضلع از جایگاه تماشاگران را مسقف نمی سازند تا مطابق استانداردها و خواسته های AFCباشد. باید از این نکته غافل نشویم که برای کسب پروانه حرفه ای توسط باشگاههای حاضر در رقابتهای لیگ برتر فقط تا سال ۲۰۱۳ فرصت داریم.

سرپرست کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه کاهش تعداد تیم های لیگ برتر را برای سیزدهمین دوره این رقابتها مد نظر داریم گفت: در خصوص مکانیزم سقوط تیمها به دسته پایین تر هنوز به جمع بندی نرسیده ایم، باید در این خصوص کار کارشناسی صورت گیرد و این موضوع را نیز در دستور جلسات خود قرار خواهیم داد.

وی از قوت گرفتن احتمال استفاده تیمها از دروازه بان خارجی در دوازدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر خبر داد و تاکید کرد: در خصوص لغو قانون ممنوعیت استفاده باشگاههای لیگ برتر از دروازه بان خارجی، نظر خود باشگاها برای ما اهمیت دارد و قطعا در این خصوص از آنها نظر خواهی خواهیم کرد.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ