بانک مرکزی بخش قابل توجهی از مبلغ برداشتی بانک ها را برگشت داد
تاريخ ارسال خبر : 18 مارس 2012 | ساعت 17:16 | کد خبر: 9362 | sv80 | چاپ این مطلب

به گفته مقامات مسئول سه بانک بورسی،دیروز بانک مرکزی بخش قابل توجهی ازحدود ۳ هزار میلیارد تومان مبلغ برداشتی از بانک ها را برگشت داد. باقی مانده وجوه هم سال آینده به حساب بانک ها واریز خواهد شد.

خبرگزاری فارس: بانک مرکزی بخش قابل توجهی از مبلغ برداشتی بانک ها را برگشت داد

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، روز گذشته درحالی دو مقام مسئول بانک های بورسی از توافق و برنامه بانک مرکزی برای برگشت بخش قابل توجهی از حدود ۳ هزار میلیارد تومان به حساب بانک ها طی دو روز اخیر خبر داده بودند که پیگیری ها فارس نشان می دهد دیروز بیش از نیمی از این مبلغ به حساب بانک ها واریز شده است.

در این رابطه یکی از مسئولان ارشد بانک ها گفت: بانک مرکزی طبق قولی که داده بود ، دیروز بیش از نیمی از وجوه برداشتی را به حساب ما واریز کرده و قول داده باقی مانده مبلغ را اوایل سال آینده بازگشت دهد.

یکی از مدیران ارشد دیگر بانک بورسی هم با تایید این خبر به فارس گفت: هرچند پایه محاسباتی بانک مرکزی در برداشت از حساب بانک ها بابت مصارف ارزی نامشخص است اما دیروز بانک مرکزی بخش قابل توجهی از وجوه برداشت شده ما را برگشت داد.

مدیرعامل یک بانک خصوصی بورسی هم گفت: بانک مرکزی دیروز ۸۰ درصد از وجوه برداشت شده ما را برگرداند تا این موضوع برطرف شود.

به گزارش فارس، در پی برگزاری جلسه ایی در دوشنبه گذشته بین مدیران بانک مرکزی و بانک ها ، مقرر شده بود بانک مرکزی دو سوم از مبلغ حدود ۳ هزار میلیارد تومانی را در روزهای پایانی سال برگشت دهد.

در این رابطه بانک‌های ملی ایران ( بیشترین حجم برداشت شده به مبلغ تقریبی ۱٫۳ هزار میلیارد تومان)، صادرات، سپه، ملت، تجارت، پاسارگاد، پارسیان، اقتصاد نوین، توسعه صادرات، سرمایه، سامان، سینا و برخی بانک های دیگر، مشمول این برگشت وجوه شده اند.

 در این میان هر چند این موضوع به همراه تحریم بانک های داخلی توسط سازمان جهانی انتقالات بین بانکی ( سویفت) موجب کاهش سهام بانک های بورسی و فرابورسی شده بود، اما انتشار خبر دیروز و تصمیم بانک مرکزی برای برگشت وجوه برداشت شده ، موجب شده سهام اکثر بانک ها در آخرین روزکاری بورس با افزایش قیمت داد و ستد شوند و در کنار رشد سایر گروه ها و صنایع قرار گیرند. بطوریکه به جز پست بانک ، بهای سهام سایر بانک های بورسی و فرابورسی با رشد حداقل نیم تا حداکثر ۴ درصد معامله شده اند.


نظرات کاربران 

ارسال یک پاسخ